Sprawdź!

Abonament z telefonem: co nam daje to rozwiązanie?

| Artykuł partnerski

Zdjęcie poglądowe

Zysk dla operatora, korzyści dla klienta. Tak można podsumować jednym zdaniem podpisywanie umowy na abonament z telefonem. Zadowolone z takiego obrotu sprawy są obie strony.

Abonament z telefonem zazwyczaj obejmuje umowę na dwadzieścia cztery lub trzydzieści sześć miesięcy. W tym okresie operatorzy mają regularne wpływy, klienci zaś mogą zaplanować stały wydatek na opłaty telekomunikacyjne. 

 

Co klient powinien wiedzieć o abonamencie z telefonem?

Od kilku lat dobrze sformatowane oferty na abonament z telefonem są jednym z powodów, dla których skurczył się rynek sprzedaży kart prepaid. Operatorzy obniżyli ceny, dodali do bezpłatnych minut i SMS-ów ogromne pakiety danych, często także przyciągają klientów licznymi promocjami i upustami. Przykładowo, decydując się na abonament w sieci Red Bull MOBILE, możemy liczyć na elastyczne oferty pakietów internetowych. W takim przypadku niewykorzystane gigabajty przechodzą na następny miesiąc i zostają dodane do podstawowego pakietu. Tym, co szczególnie przyciąga w ofertach na abonament z telefonem, jest możliwość zakupu jakościowego smartfona w konkurencyjnej cenie. Praktyka pokazuje, że lepsze oferty w tym zakresie znajdą dla siebie nowi klienci, przyciągnięci np. atrakcyjną kampanią reklamową, niż ci, którzy chcą odnowić trwającą umowę. To nie przypadek, że oferty abonamentu z telefonem reklamują celebryci znani z telewizji i głównych stron plotkarskich portali. Mają oni duży wpływ na wybory konsumentów i skutecznie potrafią zwiększyć rozpoznawalność marki. A co jeszcze poza celebrytą może skłonić klienta do sięgnięcia po to konkretne rozwiązanie? Abonament z telefonem umożliwia planowanie wydatków w dłuższej perspektywie. Dodatkowe bonusy zyskujemy często już na starcie, ponieważ operatorzy wręcz prześcigają się w atrakcyjnych promocjach. Niezwykle popularne rozwiązanie to więcej danych internetowych w pakiecie albo tzw. bezpłatne miesiące. No i oferta, która zawsze potrafi działać, czyli markowe smartfony za złotówkę lub w cenie zaledwie kilkudziesięciu złotych. Cena różni się w zależności od czasu trwania umowy. Może to być rok, dwa lub trzy lata umowy na abonament z telefonem.

 


Kiedy polować na abonament z telefonem?

Decydując się na smartfona za złotówkę, powinniśmy pamiętać, iż za tę kwotę nie kupimy sprzętu z wyższej półki. Czasami wystarczy jednak kilkudziesięciozłotowa opłata, aby mieć telefon wysokiej klasy, wyposażony w doskonałej jakości aparat i szybki procesor. Wówczas taka umowa z operatorem na pewno wzbogacona zostanie o nielimitowany internet, SMS-y lub rozmowy, a cena abonamentu pozostanie relatywnie niewysoka. Jak każdą decyzję zakupową, również i tę powinniśmy podjąć po głębszym zastanowieniu. Dokładnie sprawdźmy cenę wymarzonego smartfona u poszczególnych operatorów oraz w sklepach. Dobry czas na zawieranie umów, to okres przedświąteczny. Nie chodzi tu wyłącznie o kilka tygodni grudnia, lecz także o listopad. Promocje trwają z reguły przez kilka tygodni.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO