Szybka obróbka zdjęć

Adobe Photoshop Express – darmowe narzędzie do zdjęć

Dziś fotografem może być tak naprawdę każdy – niemal każdy nowoczesny smartfon jest bowiem wyposażony w aparat wysokiej jakości. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się programy do obróbki zdjęć i szybkiego retuszu. Najpopularniejszym jest oczywiście Photoshop, który jednak nie należy do najtańszych – koszty licencji sprawiają, że jest to raczej propozycja dla profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się obróbką grafiki i fotografii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Adobe udostępnia darmową – ale przez to mocno ograniczoną – wersję swojego programu. Bezpłatny Photoshop daje jednak całkiem sporo możliwości – zwłaszcza w przypadku w pełni amatorskiej obróbki fotografii. 

Fotografia poglądowa

Na jakich urządzeniach możemy skorzystać z darmowej wersji Photoshopa? Program możemy pobrać na telefony (AppStore i GooglePlay) oraz w wersji na komputery (Microsoft Store)

Adobe Photoshop Express – funkcje i możliwości

Darmowy edytor obrazów ma ograniczone możliwości – dzięki temu jest jednak o wiele przystępniejszy od swojego płatnego odpowiednika i poradzą z nim sobie nawet początkujący użytkownicy. Program pozwala przede wszystkim na szybką i intuicyjną obróbkę zdjęć. Użytkownicy mogą dowolnie kadrować i wycinać fotografię – możemy na nie także nałożyć wbudowane filtry i wprowadzać inne kosmetyczne korekty (na przykład modyfikować jasność). Możemy też zdać się na algorytmy programu i wybrać w pełni automatyczne „upiększenie” naszego zdjęcia. Gotowy projekt możemy zapisać i dowolnie później edytować. Korzystaliście już z tego narzędzia? A może dopiero szukacie odpowiedniego dla siebie programu? 

Szukasz innych programów graficznych? Sprawdź GIMP i SnapseedKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO