Zamierzacie korzystać?

Amazon wystartował w Polsce – jest już polski sklep

Amazon

Kilka dni temu na polskim rynku sklepów internetowych doszło do długo wyczekiwanego debiutu. Wszystko za sprawą firmy Amazon, która odważnie wkracza na polski rynek i właśnie uruchomiła polskojęzyczną domenę. To spore wydarzenie dla całej branży e-commerce – sprzedawcy mogli rejestrować swoje produkty już w styczniu. Sklepu w polskiej wersji należy szukać pod adresem amazon.pl – użytkownicy narzekali jednak, że zdarzały się przekierowania na niemiecką domenę. Warto zaznaczyć, że Polacy już od wielu lat mają możliwość robienia zakupów za pośrednictwem sklepu Amazon – teraz jednak sklep zyskał w pełni polską domenę. Co to zmienia na rynku i kto może na tym zyskać lub stracić?

Najwięcej do zyskania mają oczywiście sami klienci – konkurencja może oznaczać, że będą oni mieli znacznie większy wybór i przede wszystkim możliwość korzystania z niższych cen. Stracić mogą przede wszystkim inne sklepy tego rodzaju – na czele chociażby z AliExpress i Allegro. Wydaje się jednak, że to właśnie ten ostatni sklep zostanie pierwszym wyborem większości internautów. 

Amazon – co znajdziemy w sklepie?

Sklep Amazon to miejsce, w którym bez problemu zakupić możemy przede wszystkim elektronikę – nie brakuje jednak także sprzętów kuchennych, zabawek, kosmetyków, narzędzi, książek czy tysięcy innych artykułów. Sklep oferuje klarowne zasady gwarancji, możliwość śledzenia przesyłki, łatwe zwroty, darmową dostawę (dla zamówień powyżej 100 złotych) czy pomoc konsultantów. Zdania internautów na razie są podzielone – jedni chwalą pojawienia się amerykańskiego giganta w Polsce, inni zwracają uwagę na wysokie ceny. A jakie jest wasze zdanie? 

Sprawdź również usługę YouTube Shorts i sprawdź, jak włączyć tryb ciemny w Google.
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO