Zamierzacie się w nie zaopatrzyć?

Biedronka będzie sprzedawać szybkie testy na COVID-19

Epidemia koronawirusa już od ponad roku paraliżuje niemal cały świat. 2021 jest rokiem nadziei na normalność, w którym coraz więcej osób się szczepi i wszyscy mają nadzieję na powrót do normalności. Testy na COVID-19 jakiś czas temu pojawiły się w niemieckich dyskontach – tą samą drogą idzie teraz największa sieć sklepów w Polsce. Mowa o sieci dyskontów Biedronka, które już od 15 marca mają proponować swoim klientom certyfikowane testy Primacovid wyprodukowane przez firmę PRIMA Lab, którego dokładność wynosi około 98%. Ile będą kosztować? Czy będzie limit testów na osobę? Co tak naprawdę wykrywają testy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Fotografia poglądowa

Primacovid jest testem serologicznym – da więc odpowiedź na pytanie, czy dana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM i tym samym przeszła infekcję. Mieliście kontakt z osobami zarażonymi lub mającymi objawy zakażenia? W takim razie warto profilaktycznie wykonać taki test.

Test na COVID-19 w Biedronce – cena i przebieg

Testy Primacovid mają być dostępne w Biedronce już od poniedziałku 15 marca. Decyzją sklepu jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie trzy testy. Koszt jednego ma wynosić 49,99 złotych. W badaniu używana jest niewielka próbka krwi – na wynik trzeba natomiast czekać około 10 minut. W przypadku pozytywnego wyniku producent testu zaleca kontakt z lekarzem – podobnie należy postąpić w przypadku objawów zakażenia wirusem. Czy testy na COVID-19 w dyskontach to według was dobry pomysł? Czekamy na wasze opinie i komentarze. 

Walką z covidową dezinformacją zajął się niedawno Facebook, który będzie usuwał niektóre wpisy użytkownikówKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO