Da się to zrobić?

Czy można namierzyć telefon? - fakty i mity

| Artykuł partnerski

Fotografia poglądowa

Niemal każdy z nas korzysta dziś z telefonu komórkowego – popularne smartfony stały się niemal podstawowym urządzeniem do komunikacji, przeglądania sieci czy zwykłej rozrywki. Posiadają je obecnie zarówno seniorzy, jak i nawet kilkuletnie dzieci. Codziennie wymieniamy miliony wiadomości, przeglądamy tysiące stron internetowych i korzystamy z dziesiątek najróżniejszych aplikacji. Każdy kij ma jednak dwa końce. Nie inaczej jest w przypadku telefonów komórkowych, których używanie niesie za sobą wiele zagrożeń czy niebezpieczeństw. Drogie i niewielkie urządzenia są łakomym kąskiem dla złodziei i kieszonkowców – sami też często gubimy telefony lub nie pamiętamy, gdzie je zostawiliśmy. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się aplikacje i programy, które umożliwiają namierzenie telefonu – zarówno skradzionego, jak i chociażby smartfona naszego dziecka. Wokół lokalizacji tego rodzaju sprzętów narosło jednak sporo mitów i wątpliwości – dziś postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. 

Czy można namierzyć telefon bez wiedzy właściciela? Nie – niemal nigdy nie jest to możliwe dla osób prywatnych. Aplikacje do namierzania telefonu nadal mogą jednak okazać się bardzo przydatne. Jak ich używać?

Jak działają aplikację do namierzania telefonu?

Wiele aplikacji do namierzania telefonu działa bardzo podobnie. Świetnym przykładem może być tutaj I-mobi – program, który świetnie sprawdzi się chociażby w przypadku rodziców czy pracodawców. Dzięki prostej aplikacji mają oni możliwość śledzenia telefonu w czasie rzeczywistym czy pobierania historii SMS-ów i połączeń. Dostęp do aplikacji jest płatny – w zamian otrzymujemy jednak całkiem sporo. W tym konkretnym wypadku pierwszymi krokami powinno być założenie konta, opłacenie dostępu i dodanie w panelu użytkownika telefonów, które zamierzamy szpiegować i lokalizować. Pamiętać należy, że lokalizacja i korzystanie z aplikacji jest możliwe dopiero wówczas, gdy na namierzonym telefonie zainstalowana jest aplikacja. Namierzanie odbywa się za pośrednictwem sygnału GPS oraz nadajników operatorów GSM/BTS oraz WIFI. W tym przypadku dostęp do funkcji aplikacji trwa 30 dni – po tym czasie można go przedłużyć. Warto także pamiętać, że podobne aplikacje pozwalają na zlokalizowanie, namierzenie czy nawet zablokowanie zagubionego lub skradzionego telefonu (podobne funkcje swoim użytkownikom oferują też Google czy Apple).Przed zainstalowaniem jakiejkolwiek aplikacji zewnętrznej pamiętajmy o przeczytaniu jej regulaminu i zapoznaniem się z zasadami jej działania. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO