Czy warto zrobić sobie przerwę w związku?

evegreenow.com; youtube.com

Wiemy doskonale, że w każdym związku czasami zdarzają się trudne momenty i nagle robi się nie do zniesienia. Potrzebujemy od siebie odpocząć, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Szczególnie jeśli mieszkacie razem – widzicie się codziennie, każdy z was jest obecny niemalże ciągle w życiu drugiej osoby. Znamy takie przypadki, kiedy przerwy nie wychodziły na dobre, czyli popularne we were on a break! (Ross i Rachel z Friends), choć i u nich ostatecznie wyszło to na plus. Warto zastanowić się czemu ta przerwa służy, czy ostatecznie wyjdzie wam na dobre, czy to jest na pewno wyjście z waszej sytuacji. A potem przeprowadzić to w taki sposób, aby nie stracić do siebie wzajemnie szacunku.

Przyczyn takiej decyzji może być wiele

U Rossa i Rachel to była chorobliwa zazdrość. U was też tak może być. Ale może to być również konflikt, który bardzo długo trwa. Może to być chęć po prostu przemyślenia ważnych spraw w ciszy i spokoju. To może być również utrata zaufania lub inny problem, który trawi wasz związek od środka. Wiemy bowiem, że związki to nie jest najłatwiejsza sprawa, bo zawsze dotyczą dwóch osób, które czują i myślą, co zawsze generuje pewne napięcia, a mogą mieć po prostu jakieś chwilowe problemy np. z komunikacją. Zamiast od razu podejmować drastyczną decyzję, że się rozstają, muszą po prostu przepracować to sobie, a najlepiej oddzielnie. I naprawdę taka przerwa ostatecznie może przynieść same korzyści.

zdj1

Jak to zrobić, by bolało jak najmniej?

Mamy świadomość tego, że takie rozłąki zawsze bolą – nie ma bowiem 100% pewności, że taki stan odosobnienia nie spodoba się którejś ze stron i nie postanowi, że ta przerwa przeciągnie się na „wieczne nigdy”. Dlatego dobrze ustalić sobie pewne kwestie, które mogą zminimalizować odczuwanie bólu, a także zagwarantują, że będziecie musieli wrócić do tematu, który spowodował, że się zdecydowaliście na przerwę. Ustalcie sobie ile ma trwać taka przerwa, czy możecie w międzyczasie spotykać się z innymi ludźmi, czy w ogóle będziecie się przez ten moment ze sobą kontaktować. I najważniejsze – kiedy wrócicie do tematu, który doprowadził do tego, że podjęliście decyzję o krótkiej przerwie.


Pamiętajcie o najważniejszym

Nie możecie podejmować takich decyzji pochopnie, pod wpływem emocji, że „właśnie teraz zaczyna się przerwa i kiedyś do tego wrócimy” (bo jak wiemy po Rossie i Rachel to był krzyżyk na drogę). Należy wszystko odpowiednio WSPÓLNIE zaplanować, przemyśleć to, porozmawiać o tym.

zdj2

To może być bardzo ożywcze dla waszego związku – zastanowicie się nad tym, a następnie trochę za sobą zatęsknicie, czekając aż w końcu będziecie mogli się zobaczyć i nagle wszystkie problemy zrobią się mniejsze, albo prostsze do rozwiązania.
Jeśli naprawdę czujecie, że jest to wyjście z waszej sytuacji – zróbcie to, ale pamiętajcie zawsze o wzajemnym szacunku i o tym, że w tej kwestii musicie się ze sobą zgadzać. Trzymamy za was kciuki!Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO