Jeden z muzycznych serwisów streamingowych

Deezer - plusy i minusy

XXI wiek i muzyka to połączenie, które rozwija się nieustannie. Jeszcze 10 lat temu większość z nas jako jedyny serwis streamingowy uznawało Youtube. Wymienialiśmy się linkami do śmiesznych filmików i naszych ulubionych składanek. W tamtych czasach wydawałoby się, że nie pojawi się nic co przebiłoby Youtube. Zresztą, nie było takiej potrzeby, gdyż wszystko czego szukaliśmy znajdowaliśmy właśnie tam. Jak się okazało, z biegiem czasu i rozwojem technologii nasze zapotrzebowania wzrosły. Dziesiątki tysięcy nowych zespołów, utworów, albumów znajdowały się do tego czasu w jednym miejscu wraz z setkami tysięcy różnych filmów. Dla tych, którzy w tym serwisie szukali tylko muzyki stało się to uciążliwe. Ktoś kto chce skorzystać z zasobów muzycznych YouTube, musi przebrnąć przez grono filmów wcale z muzyką niezwiązanych. Do tego dochodzi niemożność korzystania z aplikacji w tle, a jak wiemy w 2019r. to urządzenia mobilne są najpopularniejszymi platformami. 

Rozwiązanie dla tych co potrzebują tylko muzyki i chcą nie tylko słuchać znanych utworów ale również poznawać nowe i eksplorować niemal niepoliczalne ich zasoby, pojawiło się w 2006r. Spotify - czyli pierwszy stricte muzyczny serwis streamingowy stał się pionierem aplikacji tylko do odtwarzania muzyki. Zapisywana już tylko w formacie audio, a nie jak to miało miejsce na Youtube - video, muzyka stała się dostępna dla wszystkich, którzy mieli już dość dotychczasowego monopolisty w jej udostępnianiu online. Oczywiście, nie od razu serwisy muzyczno - streamingowe zyskały uznanie użytkowników na tyle, by mogły konkurować z dotychczasowym królem. Potrzeba było kilku lat na wystarczające powiększenie ich zasobów i rozwój funkcji, które uatrakcyjniły korzystanie przez słuchacza. Z czasem na tym rynku pojawiły się również kolejne alternatywy np. Deezer.

 

Deezer

Czym jest Deezer?

Powstały w sierpniu 2007 roku we Francji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniach za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Microsoft Windows i macOS oraz na urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone, Logitech, Sonos i innych Serwis oferuje ponad 53 miliony utworów i jest dostępny w ponad 180 krajach. Za jego pośrednictwem użytkownicy słuchają swoich ulubionych artystów oraz mają możliwość eksplorowania niemal każdego gatunku muzycznego, by poszerzać swoją muzyczną świadomość. W ramach trzech różnych subskrypcji skorzystamy z wysokiej jakości muzyki i podcastów na niemal każdej dostępnej platformie. Oczywiście Deezer również ma tą jedną znaczącą zaletę, której Youtube nie miało - możliwość odtwarzania muzyki w tle. Jak się okazuje, ta cecha jest stawiana niemal na równi z zasobnościa bibliotek muzycznych serwisów i to również ona decyduje o wyborze przez potencjalnego użytkownika.

Jak rozwinie się sytuacja na rynku muzycznych serwisów streamingowych? Czy za kilka lat wyłoni się nowy król streamingu muzyki? Dowiemy się już wkrótce. Obecnie na rynku znajdziemy też mnóstwo filmowych i serialowych seriwsów streamingowych. Największe z niż to HBO GO i Netflix - który wybrać?Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO