Nowy gigant wśród platform streamingowych - Disney + już w tym roku.

Na rynek serwisów streamingowych do oglądania filmów i seriali szykuje się kolejny gigant. Po dość długim okresie czekania – możemy w końcu powiedzieć coś więcej o VOD Disneya. Disney + wystartuje już niebawem. Zapowiedziano również konkretne ceny i podano więcej informacji o ofercie.

Disney od dłuższego czasu informował, że planuje stworzyć swoją platformę streamingową. Jednak 11 kwietnia 2019 roku uchylił rąbka tajemnicy – 12 listopada 2019 to oficjalny dzień premiery Disney +. Na razie, niestety, jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale w ciągu dwóch lat ma znaleźć się już na całym świecie. Prawdopodobnie Disney Plus będzie wielką konkurencją dla Netflixa. Nie dość, że subskrypcja miesięczna będzie wynosiła 6,99 dolara, a roczna – 69,99 dolarów to będziemy mogli korzystać z rozdzielczości 4K i technologii HDR. A w dodatku oglądanie produkcji będzie mogło mieć miejsce poprzez przeglądarkę internetową, smartfony, tablety, systemy typu Smart TV i konsolach do gier. No i to, co znajdziemy na Netfliksie – możliwość pobrania poszczególnych tytułów offline, które jest sporym udogodnieniem.

Sprawdź także: zmiany na YouTube

W ofercie znajdą się produkcje Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic, a także produkcje wytwórni FOX, które określane są jako „family friendly”. Czyli łącznie ich biblioteka będzie miała ponad 7500 odcinków seriali i 500 filmów. Myślicie, że warto będzie czekać?

Niestety, Disney Plus ma też jedną, poważną wadę. Nie będzie możliwości współdzielenia konta, ze względu na „lepszą dystrybucję” oraz „łagodzenie skutków piractwa”. Tak właśnie uznawane będzie przekazywanie hasła do konta osobom trzecim. Wydaje się, że nie przysporzy im to popularności kiedy takie giganty jak Netflix czy HBO GO przymykają na to oko.

Sprawdź także: gamescom 2019


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO