10 rzeczy z turystyki, które musisz zobaczyć (lub zrobić) przed śmiercią

Lepiej jest kolekcjonować wspomnienia, niż rzeczy. Zawsze można potem to komuś opowiedzieć, przeżyć na nowo, przypomnieć sobie emocje jakie towarzyszyły temu, co widzimy na zdjęciach. Jest taka lista rzeczy, którą absolutnie trzeba zrobić przed śmiercią. Są też pewne miejsca, które trzeba zobaczyć i nie można odpuścić. My przedstawiamy mini-wersję takiej listy, zachęcając do zrobienia tych kilku rzeczy. Te miejsca musicie zobaczyć, musicie być częścią tego. Zapraszamy!

1. Karnawał w Rio de Janeiro

Absolutnie warte zobaczenia. Piękne, opalone kobiety w błyszczących strojach. Muzyka, śpiew, taniec i ten klimat. To coś, czego nie można sobie odpuścić. Jeśli ktoś tylko będzie miał możliwość dodać to do swojej listy, będąc pewnym, że to odznaczy – zdecydowanie WARTO!

2. Rafa koralowa prosto z Australii

To jest coś przepięknego – kolorowe, zapierające dech w piersiach rafy koralowe, zanurzone pod błękitną wodą. Warto wybrać się na nurkowanie, żeby móc podziwiać ten cud natury. Absolutnie warte dodania na taką listę i zobaczenia na żywo, a nie tylko na filmach przyrodniczych.

3. Safari w Kenii

Do tej pory zwierzęta mogliście oglądać na żywo ewentualnie w ZOO. A co jeśli ktoś wsadzi was w samochód i przewiezie po najprawdziwszym safari, gdzie zobaczyć będziecie mogli wolno żyjące, dzikie zwierzęta, a nawet być od nich tylko kilka kroków? Wart zapamiętania moment.

Safari

4. Plaża nudystów na Teneryfie

A dokładnie Playa La Tejita, która jest jedną z najpiękniejszych plaż nudystów. Warto jeden raz pozbyć się wstydu i dokładnie opalić całe ciało w takich pięknych okolicznościach przyrody. Nie ma czym się krępować – rzadko kiedy ktoś zwraca uwagę na ciała innych ludzi. W ogóle Hiszpania ma wiele ciekawych plaż nudystów, na które warto się wybrać.

5. Przejazd samochodem w San Francisco

A dokładniej po moście Golden Gate, który uznawany jest za jeden z najpiękniejszych mostów. Gwarantujemy niezapomniane widoki! To zdecydowanie propozycja dla tych, którzy uwielbiają dalsze podróże. Widok wart wszystkiego.

Golden Gate

6. Walka sumo w Japonii

To najbardziej popularny sport w tym kraju. Nie można tego nie zobaczyć, kiedy się tam jest. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy wybierają się w tamte rejony. To nawet całkiem zabawne i może być świetną rozrywką!


7. Być na szycie London Eye

Jakie widoki, jakie niesamowite przeżycia, z takiej wysokości móc oglądać to piękne miasto. To propozycja dla ludzi o mocnych nerwach, którzy dadzą radę z taką wysokością. Ale widoki wynagradzają absolutnie wszystko… Z London Eye nawet Big Ben jest malutki!

London Eye

8. Hollywood!

Przejdź się tam, poobserwuj, a może uda ci się trafić na jakąś gwiazdę? To miejsce dla prawdziwych freaków takiej tematyki. Ale może być ciekawe absolutnie dla każdego. Jeśli więc czeka was podróż do USA – musicie zahaczyć o Hollywood!

9. Wjazd na Wieżę Eiffla

No któż kto był we Francji nie pokusiłby się o wjechanie na jej szczyt i obserwowanie z takiego punktu pięknego Paryża? Nie znam osoby, która nie podeszłaby do tego bez entuzjazmu. Uwierzcie, że ten widok zostanie z wami na zawsze!

Wieża Eiffla

10. Zorza polarna w Norwegii

To jedno z najpiękniejszych zjawisk, na jakie kiedykolwiek moglibyśmy liczyć. Warto więc zorientować się kiedy szanse na jej zobaczenie są spore i po prostu polecieć, aby upolować zorzę polarną. Gwarantuje – nie pożałujecie. Nie musi być to także koniecznie Norwegia - może być także Islandia!

To zaledwie garstka rzeczy, które warto zobaczyć przed śmiercią. A może wy macie jakieś swoje typy?Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO