Czy odebrać połączenie?

Dzwoni nieznany numer – jak sprawdzić, kto to?

| Artykuł partnerski

Fotografia poglądowa

Chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego przeżył choć raz sytuację, w której dzwoni do niego nieznany nam numer. Wielu z nas po prostu nie odbiera takiego połączenia – nie musi ono jednak być potencjalnie szkodliwe. Może się bowiem okazać, że dzwoni na przykład nasz bank lub bliska osoba, która utraciła dostęp do swojego telefonu. Zdarza się jednak, że tego rodzaju połączenia są wyjątkowo niepożądane i pochodzą chociażby od natrętnych teleankieterów czy przedstawicieli handlowych. Okazuje się, że przed niechcianymi połączeniami można się ustrzec, a szczególnie niebezpieczne numery warto dodać na tak zwaną czarną listę. Jak je rozpoznać i sprawdzić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, gdzie szukać właściciela danego numeru telefonu. Oczywiście z pomocą przychodzi nam wówczas internet, w którym znajdziemy sporo wyszukiwarek i opinii innych użytkowników.

Jak sprawdzić, kto dzwoni? 

W sieci bez trudu znajdziemy wyszukiwarki numerów telefonów i informacje na temat wielu z nich. Wszystkie pochodzą z publicznych baz danych lub informacji samych użytkowników, którzy lojalnie ostrzegają się nawzajem o potencjalnie niebezpiecznych połączeniach.  Jedną z internetowych wyszukiwarek numerów telefonu jest Infonumer, który pozwala nam na wyszukanie interesujących nas informacji na temat wskazanego numeru, które już znajdują się w sieci. Dzięki temu możemy sprawdzić interesujące nas numery i zablokować te, które uznamy na przykład za niechciane lub niebezpieczne. Przed skorzystaniem z usługi warto oczywiście zapoznać się z jej regulaminem czy tabelą opłat. Pamiętać należy także, że spora cześć informacji o numerach (na przykład firmowych) dostępna jest z poziomu wyszukiwarki Google. 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO