Na co pozwala usługa?

Google Stadia debiutuje w Polsce!

Google Stadia

W gry mobilne, komputerowe czy konsolowe grają dziś niemal wszyscy. Świadczy o tym chociażby ogromna popularność najlepszych tytułów, które przyniosły swoim twórcom ogromne zyski. Nic więc dziwnego, że na rynku regularnie pojawiają się usługi i platformy, które wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom społeczności graczy. W Polsce właśnie zadebiutowała usługa Google Stadia, która działa na podobnej zasadzie co Xbox Game Pass oraz GeForce Now. Usługa korzysta z chmury i w teorii pozwala na uruchomienie gier ze swojej biblioteki na dowolnym urządzeniu. Czy będziemy więc mogli zagrać w Cyberpunk 2077 na telefonie? Wiele wskazuje na to, że tak. Jakie gry znajdziemy w ofercie usługi? Ile kosztuje Google Stadia i jak działa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Jakie są oficjalne wymagania Google Stadia? Aplikacja wymaga telefonu z Androidem 6 (lub nowszym), komputera z przeglądarką Chrome lub Chromecasta Ultra, który podpięty jest do telewizora. Google Stadia bez trudu powinna obsłużyć większość kontrolerów – zarówno padów, jak i klawiatur i myszy).

Google Stadia – funkcje i możliwości

Google Stadia pozwala na „zdalne” uruchomienie gry – na ekranie użytkownika pojawia się bowiem streamowany obraz z innego urządzenia. W przeciwną stronę wędrują natomiast sygnały z naszego kontrolera, ekranu, klawiatury czy myszy. Google Stadia poradzi sobie  zarówno po Wi-Fi, jak i po LTE (optymalnym rozwiązaniem wydaje się jednak połączenie Wi-Fi 5 Ghz i oczywiście połączenie „po kablu”). Co czeka na użytkowników? Warto zaznaczyć, że sama usługa jest darmowa – płacimy jedynie za gry (ceny są konsolowe, ale często natknąć możemy się na przeceny). Za darmo usługę przetestować możemy dzięki produkcjom Destiny 2 oraz Super Bomberman R. Istnieje też możliwość skorzystania z abonamentu Google Stadia Pro, który kosztuje 39 złotych / miesiąc (pierwszy miesiąc za darmo z dostępem do wybranych gier). Wersja pro oferuje nam rozdzielczość 4K i dźwięk przestrzenny (w darmowej wersji liczyć możemy na 1080p i standardowe stereo). Zamierzacie skorzystać z tego rozwiązania? Czy waszym zdaniem przyniesie ono upragnioną rewolucję? Czekamy na wasze spostrzeżenia i opinie w komentarzach. 

Sprawdź również aplikacje Google Play i Microsoft Store

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO