Ilość zarazków na telefonach jest OGROMNA

Jak czyścić swojego smartfona, aby pozbyć się z niego zarazków?

Zdjęcie poglądowe

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem zwanym COVID-19 naukowcy apelują o ostrożność. Coraz częściej prosi się o dokładne mycie dłoni, korzystanie z żelu antybakteryjnego, ale również o zadbanie o higienę przedmiotów, które znajdują się w naszym otoczeniu. Od lat mówi się o tym, że prawdziwą wylęgarnią bakterii jest nasz telefon komórkowy. To jedno z największych siedlisk drobnoustrojów – dotykamy go często, przykładamy do ucha, trzymamy w dłoni. Musimy więc zadbać o to, by był czysty – musimy nauczyć się jak go wyczyścić, aby pozbyć się zarazków.

Czytaj również: Śledzenie telefonu dziecka na mapie

W tym artykule powiemy wam jak najlepiej czyścić telefon z zarazków. Przy okazji przypomnimy jak powinno się dokładnie myć dłonie.

Poprawne mycie dłoni

Szalejący po świecie koronawirus zwrócił nam uwagę na coś bardzo ważnego – niby wszyscy wiedzą, że woda z mydłem, że musi być ciepła, że powinniśmy dokładnie myć dłonie przez 20 sekund. Nie wiele osób jednak się do tego stosowało. Przeważnie wkładaliśmy ręce na kilka sekund pod wodę, wycieraliśmy ręcznikiem i wychodziliśmy z łazienki. Dziś wiemy już, że to absolutnie nie wystarczy. Zacznijmy więc najpierw od tego jak powinniśmy myć dłonie:

1. Zwilżamy ręce ciepła wodą, nakładamy modło na dłoń
2. Rozprowadzamy je czubkami palców drugiej dłoni
3. Namydlamy obie dłonie dokładnie, splatamy palce i namydlamy je, czyścimy dokładnie wierzch obu dłoni
4. Namydlamy kciuk jednej dłoni drugą ręką i na przemian
5. Mydlimy nadgarstki
6. Dokładnie płuczemy dłonie, aby pozbyć się mydła
7. Wycieramy starannie ręce, aby pozbyć się wilgoci

Trwa to zaledwie 30 sekund, a może uchronić nas przed rozprzestrzenianiem się zakażeń – takie mycie dłoni pozwoli nam na pozbycie się z ich powierzchni wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów czy grzybów.

W całym tym szaleństwie dbania o pozbycie się z dłoni zarazków – zapominamy, że prawdziwe siedlisko jest w naszej kieszeni. Mowa właśnie o telefonie komórkowym. Tym bardziej powinniśmy  zwracać na niego uwagę i czyścić go, ponieważ nieustannie ma on kontakt z naszą twarzą.

Ile bakterii jest na smartfonie?

Według przeprowadzonych badań telefon komórkowy wyprzedził, w kwestii ilości drobnoustrojów, deskę klozetową. W tym rankingu znalazły się również karty kredytowe czy klucze. Warto więc zadbać o to, aby pozbyć się nieproszonych lokatorów.
Smartfona bez wątpienia dotykamy najczęściej, wciskamy do kieszeni, wrzucamy do torebki, kładziemy w różnych miejscach… Lepiej obronić się przed takimi zarazkami jak wirus grypy, bakterie E. Coli czy paciorkowce.
W trakcie rozmowy przez telefon na jego powierzchni gromadzą się sebum, pot, resztki makijażu czy naskórek. W ciepłych warunkach mają tam prawdziwy raj – a przecież telefon się nagrzewa. To wspaniałe miejsce do rozwoju drobnoustrojów. Dlatego właśnie lepiej jest porządnie wyczyścić swój telefon.


Jak czyścić telefon?

Pierwszą zasadą, którą powinno się wprowadzić, jest regularność. Jest to w zasadzie najważniejsza zasada związana z czyszczeniem telefonii komórkowej. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest robienie tego do kilku razy dziennie. Miękkie włókna doskonale poradzą sobie z wyczyszczeniem naszego smartfona. Możecie więc spróbować ścierek z mikrofibry, które wykorzystuje się do czyszczenia szkieł w okularach.
Drugą rzeczą o jakiej warto pamiętać jest to, w jaki sposób czyścić telefon. Odpuśćmy sobie mokre ściereczki – zróbmy to na sucho. Dokładnie, powoli, przecierajmy ekran szmatką. Upewnijmy się jednak, że nie ma pod nią żadnych okruchów czy innych paprochów o nieregularnym kształcie, bo możemy sobie porysować ekran.
Jeśli jesteście osobami, które często rozmawiają przez telefon komórkowy – odpuśćcie sobie przykładanie go do twarzy co kilka sekund. Lepiej skorzystać w takiej sytuacji z zestawu głośnomówiącego. Nie trzeba będzie wtedy ciągle biegać z suchą ściereczką, aby wytrzeć komórkę.

Jak widać – to nie jest trudne zadanie. Wystarczy zaopatrzyć się w miękką ściereczkę, którą co jakiś czas przetrzeć trzeba będzie ekran smartfona. Ta prosta, szybka czynność sprawi, że będziemy mieli możliwość uchronienia się przed niebezpiecznym zakażeniem.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO