Jak kupować na wyprzedażach?

Wyprzedaże to coś, co za każdym razem elektryzuje wszystkie kobiety. Prawie że bez wyjątku. A czasem i panowie chętnie się skuszą na to, żeby kupić sobie wymarzone buty do koszykówki za połowę ceny. Ale trzeba wiedzieć co robić, żeby nie wydać wszystkich swoich pieniędzy i naprawdę wyjść ze sklepu zadowolonym. Oto kilka prostych trików, które mogą zostać zastosowane przez wszystkich. A są naprawdę banalnie proste!

Wypłać sobie gotówkę

Od tego zacznij swoje zakupy – jeśli weźmiesz ze sobą kartę na pewno wydasz więcej, niż powinnaś. Zawsze lepiej żeby zabrakło na koszulkę, niż na jedzenie w danym miesiącu. Jeśli więc wiesz, że wybierasz się na konkretną wyprzedaż – odłóż sobie na przestrzeni kilku miesięcy trochę pieniędzy albo po prostu ustal z góry ile przeznaczysz na zakupy, a następnie takową część wypłać, a swoją kartę zostaw w domu. Nie pokusi cię! A nawet jeśli pokusi o wzięcie czegoś dodatkowego to nie będziecie mieli jak za to zapłacić. Proste, prawda?

Dokładnie przejrzyj swoją szafę

I na spokojnie zastanów się czego potrzebujesz. Będziesz wiedziała na czym się skupić i co dokładnie musisz „dorwać”. Jeśli brakuje w twojej szafie koszulek, swetra i butów – szukaj właśnie tego. Nie kupuj tego, czego masz dużo. Ja rozumiem, że to miłe zaspokajać wszystkie swoje modowe zachcianki. Ale nikt nie wyrobiłby ze swoją pensją, żeby zakupić wszystko, na co ma się ochotę. Dlatego właśnie bierz pod uwagę tylko to, czego potrzebujesz. Ale zastanów się naprawdę porządnie. Czasami po danym okresie można dostać np. płaszcze 50% taniej albo buty za bezcen. Jeśli wiesz, że to twój ostatni sezon z tym obuwiem albo ukochanym camelowym płaszczem bo się pruje – przemyśl również zakup tego, taki przyszłościowy. Będzie warto.

zdj1

Ubierz się wygodnie

Na wszelkie wyprzedaże musisz być ubrana tak, żeby się szybko móc przebierać. Nie ma za dużo czasu w tak gorącym okresie. A najlepiej, jeśli przemyślisz ubranie się na cebulkę – niektóre rzeczy można przecież przymierzyć już poza przymierzalnią. Możesz również ryzykować i zabierać wszystko jak leci do domu, ale upewnij się, że możesz potem to oddać. Nie wszystkie sieciówki na to pozwalają po zakupie ciuchów na wyprzedaży, ale większość owszem. Również przy zakupach poprzez Internet.


Nie kupuj tego, co w danym sezonie jest modne

Bo zakładamy, że nawet na wyprzedaży jest bardzo drogie. Niektóre rzeczy np. puchowe kurtki, tworzone są tylko na ten konkretny sezon. I zaraz i tak będą przecenione za bardzo śmieszne pieniądze. Możesz mieć pewność, że te akurat rzeczy praktycznie w ogóle nie zostały przecenione. Zaskoczona? To naturalne praktyki w niektórych sklepach. Poczekasz chwilę i po świętach dostaniesz to nawet za 70% obecnej ceny.

Widzisz jakie to proste? Teraz będziesz prawdziwym łowcą wyprzedażowym, któremu nikt nie dorówna.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO