Pamięć bywa zawodna

Jak odblokować Iphone?

Prawie każdy ma dziś swojego smartfona – nowoczesne urządzenie, które już dawno przestało być wykorzystywane jedynie do połączeń głosowych. Wielu z nas decyduje się na telefony ze stajni Apple, które przez lata obecności na rynku stały się synonimem wysokiej jakości i pewnego rodzaju ekskluzywności. Nic więc dziwnego, że nowoczesne telefony starają się możliwie najlepiej zabezpieczyć użytkownika – czasem jednak jest to broń obosieczna, na którą nadziać może się sam posiadacz telefonu. Dzieje się tak na przykład, gdy zapomnimy kodu blokady do naszego Iphone’a. Okazuje się jednak, że da się to naprawić. Poniżej znajdziecie kilka sposobów, które wam to umożliwią.

Fotografia poglądowa

Co należy przygotować? Do odzyskania dostępu mogą przydać się nam przewód do połączenia telefonu z komputerem i program iTunes (oprogramowanie może okazać się szczególnie pomocne zwłaszcza wtedy, gdy już wcześniej podpinaliśmy do niego nasze urządzenie.  

Metody odblokowania Iphone’a

Najłatwiej jest dokonać resetu z poziomu wspomnianego wcześniej oprogramowania. W tym celu należy podłączyć nasz telefon do komputera i uruchomić iTunes (opcja zadziała tylko wtedy, gdy nasz telefon był już podpinany do tego urządzenia). Po wykryciu urządzenia wystarczy wybrać opcję „Odtwórz iPhone'a”. Wszystkie dane zostaną w ten sposób usunięte – po ponownym uruchomieniu będziemy zaś zobligowani do zalogowania się na nasze konto Apple ID. Resetu urządzenia można dokonać też za pośrednictwem przeglądarki, a dokładnie za pośrednictwem strony iCloud.com. Logujemy się na niej za pomocą naszego Apple ID (bez tej funkcji nie będziemy mogli zdalnie wymazać telefonu). Następnym krokiem jest wybranie opcji „Znajdź”, która pozwoli na zlokalizowanie telefonu na mapie – teraz możemy wykorzystać opcję „Wymaż tiPhone”. Po ponownym uruchomieniu również będziemy zmuszeni do ponownego zalogowania się na nasze konto.

Tryb awaryjny na pomoc

Ostatnim przedstawionym sposobem jest skorzystanie z trybu awaryjnego urządzenia. W tym celu podpinamy nasz telefon do komputera i wciskamy jednocześnie klawisz włączający i home – spowoduje to uruchomienie tak zwanego recovery mode. Po puszczeniu klawiszy naszym oczom ukazać powinien się komunikat „W iPhonie wystąpił problem wymagający uaktualnienia lub odtworzenia”. Teraz wystarczy wybrać opcję „Odtwórz” i poczekać na efekty jej działania. We wszystkich wymienionych przypadkach kod blokady zostanie trwale usunięty i będziemy mogli ustawić go od nowa.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO