Jak rozciągnąć za ciasne buty? Sposoby domowe i nie tylko.

Ile razy zdarzyło się tak, że kupiłyśmy nieco za ciasne buty? Pewnie z kilka razy. Niby wszystko pięknie, ale jednak okazuje się, że stopa nie mieści nam się w naszych nowych szpilkach. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Nie trzeba od razu spisywać obuwia na straty, ani oddawać go do sklepu – wystarczy kilka tych prostych trików i gotowe!

Co możesz kupić, by rozciągnąć buty?

1. Drewniane prawidła

Nasza stopa się poci, a np. skórzane buty wciągają wszelką wilgoć i powodują deformację obuwia. Okazuje się zaraz, że tu nas uciska, tu nas obciera, a buty zrobiły się o wiele za ciasne. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie, drewniane prawidła, które wkładamy do butów. Wchłaniają one wilgoć i niwelują nieprzyjemny zapach. Prosty sposób, prawda? A drewniane prawidła nie są też jakieś wyjątkowo drogie – ich cena w Internecie waha się od 40 do 50 zł. Czasami można upolować jakąś niesamowitą okazję i np. dostać coś dodatkowo.

2. Specjalne spraye lub pianki do rozciągania butów

Wiedziałyście o tym? Wystarczy zakupić taki spray lub piankę, a następnie rozpylić na zewnętrznej części buta. Potem nasmarować obuwie równomiernie, a w przypadku konieczności – powtórzyć kilkakrotnie proces. Te pianki i spraye mają specjalne związki do rozciągnięcia butów, a dodatkowo w swoim składzie mają olejki zapachowe, które sprawią, że nasze obuwie będzie wspaniale pachniało przez długie godziny.

zdj1

Domowe, proste sposoby na rozciąganie butów

1. Skarpetka + suszarka

Wystarczy założyć grubą skarpetę na stopę, a następnie wsunąć ją w buta. Potem przy pomocy ciepłego powietrza suszarki, zacząć nagrzewać buta, który powoli zacznie się rozszerzać. Należy jednak uważać, ponieważ można zniszczyć materiał lub rozciągnąć swoją ulubioną parę szpilek za bardzo, a wtedy trzeba będzie ją komuś oddać… A szkoda, prawda?


2. Woda + woreczek

Wystarczy wykorzystać do tego zwykły woreczek strunowy. Nalewamy do środka wody, wkładamy w czubki butów, a następnie parę swoich nowych trzewików czy szpilek, przekładamy do zamrażalnika. Wyjmujemy je dopiero wtedy, kiedy woda zamarznie na dobre. Gwarantuje to rozszerzenie się materiału właśnie w tym miejscu.

3. Garnek + woda

To sposób „na parę wodną”. Nagrzewamy wodę w garnku, a następnie bierzemy swoje buty i nadstawiamy nad parującą wodę. Sprawi to, że materiał delikatnie się rozejdzie, ale zupełnie nie uszkodzi. Później zakładamy buty na stopy i chodzimy w nich kilka minut po domu.

4. Spirytus

To bardzo kontrowersyjny pomysł, ponieważ nie dość, że to metoda dosyć śmierdząca to ryzykowna, jeśli chodzi o kolor obuwia. Nasączamy gazetę i wkładamy ją do środka, do buta. My jednak niekoniecznie polecamy taką metodę. Lepiej jest skorzystać z porad, które znalazły się powyżej.


Jak widać – w prosty sposób można pozbyć się nieprzyjemnego problemu, jakim są za ciasne buty. Warto odzyskać komfort noszenia pięknych, ulubionych szpilek.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO