Podziel się siecią

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi?

Fotografia poglądowa

Dziś prawie każdy z nas korzysta z internetu – w sporej części przypadków podstawą dostępu do niego jest domowa sieć Wi-Fi. Bezprzewodowa sieć zapewnia dostęp do internetu wielu urządzeniem jednocześnie. Między innymi dlatego szalenie ważne jest jej zabezpieczenie odpowiednio silnym hasłem. Zdarza się jednak, że dostępem do domowej sieci chcemy się podzielić z gośćmi czy przyjaciółmi i zaczynamy chaotycznie szukać hasła dostępu, którego zazwyczaj nie pamiętamy. Najczęściej hasło znaleźć możemy na routerze (chyba, że wcześniej zmieniliśmy je na własne). Bardzo szybko hasło dostępu można też uzyskać z poziomu komputera. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy włączyć urządzenie podpięte pod sieć Wi-Fi i zalogować się na swój profil użytkownika. Teraz pozostaje nam wykonać kilka prostych kroków i naszym oczom ukaże się  hasło dostępu do naszej sieci.

Sprawdzanie hasła Wi-Fi

W pierwszej kolejności klikamy przycisk „Start” i przechodzimy do menu „Ustawienia”. Teraz przejść należy do zakładki „Sieć i Internet”, w której wybieramy opcję „Centrum sieci i udostępniania” (alternatywnie możemy kliknąć prawym klawiszem na ikonę sieci Wi-Fi na pasku zadań i wybrać „Otwórz ustawienia sieci i internetu”). Teraz kliknąć należy w nazwę sieci Wi-Fi, z którą aktualnie jesteśmy połączeni i przechodzimy do opcji „Właściwości sieci bezprzewodowej”. Teraz wystarczy wybrać opcję „Zabezpieczenia” i „Pokaż znaki”. Do ujawnienia hasła może być konieczne podanie naszego kodu dostępu do urządzenia – wówczas naszym oczom ukaże się hasło naszej domowej sieci Wi-Fi. 

Sprawdź jak stworzyć silne hasło i jak zmienić kod dostępu do domowego Wi-Fi

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO