Kto może ją zobaczyć?

Jak zmienić datę urodzin na Facebooku?

Portale społecznościowe wiedzą dziś o nas niemal wszystko – znają nasze dane, wiedzą jak wyglądamy, gdzie pracujemy i z kim się spotykamy. Facebook wie sporo także o dacie naszej urodzin – nie wszystkim jednak się to podoba. Nic więc dziwnego, że część użytkowników serwisu decyduje się na zmianę tej daty. Warto pamiętać, że liczba takich zmian jest ograniczona i nie możemy dokonywać jej zbyt często – podobnie jest zresztą w przypadku naszych danych osobowych. 

Fotografia poglądowa

W pierwszej kolejności trzeba oczywiście zalogować się na nasz profil w serwisie – niewiele osó wie także, że mamy wpływ na to, komu udostępniana jest data naszych urodzin.

Jak zmienić datę urodzin?

Kliknij w swoje zdjęcie profilowe, które znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Przeniesiony zostaniesz na twój profil, w którym wybrać należy „Informacje”, a następnie „Dane kontaktowe i podstawowe informacje”. W tym miejscu możemy zedytować datę naszych urodzin i wybrać odbiorców, dla których będzie ona widoczna. Edycja grona odbiorców sprawi, że nie wszyscy Twoi znajomi będą chociażby informowani o zbliżającej się dacie twoich urodzin – możesz więc wyświetlać tę datę nielicznym lub nikomu. Po co właściwie zmieniać date urodzin na Facebooku? Działanie to może pomóc w ochronie naszej prywatności, która jest coraz ważniejsza w kontekście posługiwania się internetem. 

Sprawdź również jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku?Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO