Wyraź siebie

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku?

Dzisiejszy internet mediami społecznościowymi stoi i doskonale widać to chociażby na przykładzie Facebooka. Najpopularniejszy obecnie portal może pochwalić się miliardami użytkowników, którzy codziennie za jego pośrednictwem udostępniają i przeglądają różnorodne materiały. Wielu z nich przykłada sporą wagę do wyglądu i funkcjonalności własnego profilu, którego wizytówką jest zdjęcie profilowe. Jak je zmienić? Czy możliwe jest ustawienie tymczasowego zdjęcia profilowego i jak tego dokonać? Poniżej znajdziecie szybki poradnik, który pozwoli wam wyrazić siebie i opatrzyć wasz profil dowolnie wybranym zdjęciem. 

Fotografia poglądowa

Warto pamiętać, że zdjęcie profilowe nie może naruszać standardów Facebooka i powinno należeć do nas – podszywanie się pod inne osoby lub używanie ich zdjęcia może nas bowiem narazić na konsekwencje.

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku? 

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na nasz profil w serwisie. Następnie w prawym górnym rogu odnaleźć należy odnośnik do profilu i przejść na naszą „stronę” w serwisie. Teraz wystarczy kliknąć na nasze zdjęcie profilowe i wybrać nowe z udostępnianych wcześniej lub załadować nowe bezpośrednio z dysku komputera. Zmiana zdjęcia na urządzeniu mobilnym wygląda bardzo podobnie. Facebook umożliwia także dodanie zdjęcia tymczasowego – podczas dodawania należy wówczas wybrać odpowiednią opcję i wybrać czas, w którym tymczasowe zdjęcie ma być aktywne. Po jego upłynięciu wrócimy do naszego dotychczasowego zdjęcia profilowego – sprawdza się to doskonale na przykład podczas dnia urodzin, w którym nasz profil może wyglądać nieco inaczej. 

Sprawdź również jak stworzyć wydarzenie na Facebooku i jak pobrać z niego film.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO