Telefon się zawiesił?

Jak zresetować smartfon?

Dziś niemal każdy z nas korzysta ze smartfona – nowoczesne urządzenia mobilne znajdziemy w niemal każdym plecaku, torebce czy kieszeni. Nic nie jest jednak idealne i czasem nasze telefony zwyczajnie odmawiają współpracy. Doskonałym przykładem są tutaj zawieszenia sprzętu, które uniemożliwiają korzystanie z aplikacji czy przeglądanie sieci. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się takiego problemu jest miękki restart telefonu (miękki to taki, który nie przywraca urządzenia do ustawień fabrycznych). Okazuje się, że można tego dokonać za pomocą kombinacji klawiszy, która jednak różni się nieco w zależności chociażby od systemu operacyjnego, w który wyposażone jest urządzenie.

Fotografia poglądowa

Poniżej znajdziecie najpopularniejsze sposoby na zresetowanie telefonu. Jeśli nie działają poszukaj szczegółowych wskazówek dotyczących posiadanego przez siebie modelu. 

Resetowanie telefonu z Androidem

Najwięcej osób korzysta z telefonów wyposażonych w system operacyjny Android (mowa tu o chociażby telefonach marek Huawei, Xiaomi, Samsung, Motorola czy LG). W tym wypadku należy jednocześnie wcisnąć i  przytrzymać przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności (w niektórych modelach może to być przycisk zmniejszania głośności). Po kilku sekundach telefon powinien się zrestartować. Jeśli ten sposób nie działa warto spróbować innego – na przykład przycisnąć przycisk zasilania i przytrzymać go przez około 15 sekund. Efekt wówczas powinien być taki sam. 

Resetowanie telefonu z iOS

Podobnie procedura wygląda w przypadku urządzeń Apple, które działają w oparciu o zupełnie inny system operacyjny – iOS. W tym wypadku należy nacisnąć i przytrzymać przycisk wybudzania i przycisk „home”. Po kilku sekundach naszym oczom powinno ukazać się znajome logo i telefon się zresetuje. Jeśli powyższe rozwiązania nie przyniosły oczekiwanego skutku warto rozważyć twardy reset telefonu lub zwrócenie się do specjalistów. 

Sprawdź również przydatne aplikacje - WOMBO.ai czy Adobe Photoshop ExpressKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO