Książki o Harrym Potterze zniknęły z biblioteki jednej z katolickich szkół

  • 03 września 2019

Z biblioteki, jednej z katolickich szkół w stane Tennesse, znikęła seria książek o Harry Potterze autorstwa J.K Rowling. Jeden z duchownych pracujących w tej instytucji stwierdził, że w książkach znajdziemy prawdziwe zaklęcia. Według duchownego, jeżeli dane zaklęcia zostaną przeczytane, dzieci mogą przywołać złe duchy do swojego otoczenia.

Wielebny Dan Reehil wysłał do rodziców e-mail z wyjaśnieniem swojej decyzji. W treści wiadomości możemy przeczytać, że w książkach znajdują się prawdziwe klątwy i zaklęcia. "Skonsultowałem się również z różnymi egzorcystami z USA i Rzymu - inni również byli zdania, że książki powinny zostać usunięte." Pisze w liście wielebny. 

Sprawdź również: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.1 

Reakcja rodziców 

Mimo, że książki o Harrym Potterze są uwielbiane przez dzieci na całym świecie, żaden z rodziców nie odwołał się od decyzji wielebnego Reehila. W rozmowie z dziennikiem "The Tennessean" przedstawiciel diecezji w Nashville powiedział, że każda szkoła może podjąć decyzję we własnym zakresie, ponieważ kościół nie ma ugruntowanej pozycji na temat tej serii książek. 

Co ciekawe, nie tylko w Stanach Zjednoczonych książka jest uznawana za złą. Niedawno w Polsce spalono wiele przedmiotów, które mogą przywoływać złe duchy. Wśród nich znalazły się między innymi książki o Harrym Potterze, a także zabawki Hello Kitty. 

Sprawdź także: Co to jest sieć 5G? 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO