Twórz dokumenty i pracuj

LibreOffice - darmowy pakiet biurowy

LibreOffice

Pracujesz w biurze? Tworzysz dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje multimedialne? Nie chcesz płacić za pakiet biurowy? LibreOffice to darmowy pakiet biurowy, który spełni Twoje oczekiwania. Rynek oprogramowania biurowego i pakietów biurowych kojarzony jest przede wszystkim z Microsoft Office. Komercyjne rozwiązanie posiada szereg funkcjonalności, które świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Istnieją także inne rozwiązania, które pozwalają na pobieranie alternatywnego pakietu biurowego za darmo. Takim pakietem jest LibreOffice, który powstał na podstawie kodu źródłowego świetnie znanego internautom OpenOffice. Jest on dostępny całkowicie bezpłatnie, a jego pobranie nie stanowi większego problemu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce LibreOffice download, aby przenieść się na stronę dewelopera, z której bezpośrednio możemy uzyskać pliki instalacyjne. Krótki kreator przeprowadzi nas przez proces instalacji i od tej pory będziemy mogli cieszyć się LibreOffice za darmo

Miłośnikom darmowych pakietów biurowych do gustu może przypaść także OpenOffice.

LibreOffice online – pobieranie pakietu biurowego

Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z LibreOffice? Przede wszystkim zyskujemy dostęp do kompletnego pakietu biurowego, który świetnie sprawdzi się w użytku domowym. W pakiecie znajdziemy: edytor tekstu (writer), arkusz kalkulacyjny (calc), program do tworzenia prezentacji (impress), program do tworzenia i edycji grafiki (draw), program do tworzenia wzorów matematycznych (math) oraz narzedzie do tworzenia baz danych (base). Jak widać, jest to rozwiązanie oferujące bardzo dużo zupełnie za darmo. Format dokumentów, w których zapisuje LibreOffice jest powszechnie akceptowalny i nie ma problemu z ich otwieraniem i edycją. Najnowsza wersja programu pochodzi z lutego 2019 roku i opatrzona jest numerem 6.2.

Jakie inne programy warto zainstalować na dysku naszego komputera? Na pewno CCleaner, który pomoże w rozwiązywaniu problemów z wydajnością. Warto także rozważyć zainstalowanie programu antywirusowego - na przykład darmowego Avasta.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO