Alternatywa dla gigantów

Line – komunikator internetowy z Japonii

Sieć internetowa jest dziś jednym z głównych kanałów komunikacji ze znajomymi i bliskimi. Za jej pośrednictwem możemy szybko wysłać wiadomość tekstową czy głosową – daje nam ona także możliwość prowadzenia wideorozmów czy wymiany plików. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się komunikatory internetowe – wśród najpopularniejszych znajdziemy chociażby: facebookowy Messenger, WhatsApp, Telegram czy Signal. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także LINE – japoński komunikator internetowy, z którego korzystać możemy na systemach operacyjnych Windows, Apple Mac OS, Google Android czy Apple iOS.

Line

Za komunikator odpowiedzialna jest firma LINE Corporation. Program jest darmowy (płatne są niektóre opcje – na przykład dodatkowe naklejki) i dostępny w angielskiej wersji językowej.

Line – funkcje i możliwości  

Program na początku był dostępny jedynie dla urządzeń mobilnych – obecnie można z niego korzystać także na komputerach (oraz w przeglądarce). Główną funkcją programu jest oczywiście umożliwienie użytkownikom wymiany plików i wiadomości głosowych (czat można prowadzić nawet z 200 osobami jednocześnie). Ze znajomymi można dzielić się także całkiem sporymi plikami (nawet 1 GB). Warto zaznaczyć, że aplikacja nie ma problemu z synchronizacją na różnych urządzeniach. Użytkownicy mogą skorzystać także ze swoistej chmury – możemy w niej gromadzić materiały, które chcemy wysłać później. Przygotowano także prostą grę, która może zainteresować najmłodszych użytkowników.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO