Lokalizowanie telefonu – jak namierzyć telefon przez Internet?

WEJDŹ DO LOKALIZATORA

Telefony – kiedyś przywilej nielicznych i domowy luksus, dziś technologia dostępna niemal dla każdego. W ciągu ostatnich dziesięcioleci mieliśmy okazję zaobserwować prawdziwą rewolucję technologiczną – ciężko obecnie znaleźć osobę, która w swojej kieszeni nie ma telefonu. Społeczeństwo w pełni korzysta z uroków globalnej wioski, zwłaszcza, że telefony stały się też urządzeniami powalającymi na korzystanie z sieci internetowej. Współczesny rynek mobilnych aparatów telefonicznych zdominowały smartfony –  setki funkcji, wygoda korzystania i funkcjonalność niemal w zupełności wyparły klasyczne telefony. Każdy medal ma jednak dwie strony – nie inaczej jest z telefonami. Drogie sprzęty stały się celem złodziei, a nieskrępowane korzystanie z internetu także niesie ze sobą mnóstwo zagrożeń. Na szczęście technologia może też być po naszej stornie – za jej pomocą możemy chociażby zlokalizować zagubiony sprzęt i namierzyć jego położenie z dużą dokładnością. 

Jak namierzyć telefon?

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się w kontekście namierzania telefonu to celowość takiego działania – po co właściwie miałbym to robić? Oczywiście, lokalizowanie telefonu, który trzymamy w dłoni nie ma większego sensu. Sytuacja znacząco się zmienia gdy aparat zostanie nam na przykład skradziony. W pierwszej kolejności należy wówczas zmienić jak najszybciej hasła dostępu, poinformować bank (jeśli korzystaliśmy z aplikacji mobilnej) oraz zgłosić sprawę na policję. Rozwiązanie pozwalające na namierzanie skradzionego telefonu podsuwa nam nawet samo Google. Jeśli telefon jest zalogowany do odpowiedniej aplikacji możemy określić jego położenie z dokładnością do 100 metrów. Aplikacja od Google pozwala też na zablokowanie dostępu do urządzenia i wymazania zawartych w nim danych. Skorzystać można też z wielu aplikacji dostępnych w internecie. Jednym z protoplastów takich aplikacji jest i-mobi, które pojawiło się na rynku już 10 lat temu. 

WEJDŹ DO LOKALIZATORA

Namierzanie telefonu męża,żony lub dziecka

Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoje dziecko? Twoja pociecha wyjechała na pierwszą wycieczkę i chcesz poznać jego dokładne położenie? Aplikacje do namierzania telefonu Ci to umożliwią. Zazwyczaj działają one w oparciu o technologię GPS, która po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji daje wgląd w położenie telefonu. Może się to okazać świetnym remedium na skołatane nerwy troskliwych rodziców. Masz podejrzenia wobec swojego partnera? Czujesz, że Cię oszukuje? Także w tym wypadku pomocną dłoń wyciąga do Ciebie technologia, która umożliwi Ci sprawdzenie położenia Twojej drugiej połówki. W ten sam sposób możemy też sprawdzić położenie telefonu, który należy do osoby starszej. Z tego rodzaju aplikacji chętnie korzystają również pracodawcy. Mogą oni wówczas kontrolować położenie pracownika w trakcie godzin pracy. Niektóre programy pozwalają też na sprawdzanie bilingów, SMSów i aktywności w sieci – pamiętajmy jednak, że tak sprawowana kontrola może obejmować jedynie urządzenia służbowe. 

Namierzanie wyłączonego telefonu po numerze – czy to możliwe?

Wiele osób zastanawia się, czy namierzenia wyłączonego telefonu po numerze jest możliwe.  Niestety sam numer telefonu nie wystarczy do namierzenia położenia aparatu. Podobnie sprawa wygląda z wyłączonym urządzeniem. Aby móc namierzyć telefon należy mieć pewność, że ma on dostęp do sieci i włączony lokalizator GPS. Nierzadko konieczne jest też zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, która odpowiada wybranej przez nas usłudze. Warto więc pamiętać o pewnych ograniczeniach, szczególnie jeśli zamierzamy skorzystać z płatnego rozwiązania. Darmowe namierzanie telefonutakże jest jednak możliwe. 

WEJDŹ DO LOKALIZATORA


Czy namierzanie telefonu jest legalne?

Okazuje się, że śledzenie telefonu nie jest w naszym kraju zabronione. Wszystko uzależnione jest od stopnia dokuczliwości takiego namierzania dla osoby namierzanej – nie może mieć to charakteru ciągłego i uporczywego. Zebranych dzięki aplikacjom śledzącym danych nie można też wykorzystać na przykład w sądzie (jeśli na przykład decydujemy się na rozwód z niewiernym partnerem). Może się to wówczas okazać bronią obosieczną – sędzia może potraktować śledzenie jako działanie stawiające nas w niekorzystnym świetle. Materiał dowodowy zebrany w ten sposób może być dopuszczony jako dowód w sprawie – musi on pochodzić jednak od osoby posiadającej określone uprawnienia – na przykład od prywatnego detektywa. 

Lokalizator telefonu – czy to naprawdę działa?

Cały mechanizm działania aplikacji śledzących telefon jest dość prosty i opiera się na nowoczesnych technologiach. Wiodącymi są oczywiście internet i GPS, które pozwalają na precyzyjne wskazanie pozycji telefonu na mapie. Część producentów sprzętu sama zachęca do prób zlokalizowania sprzętu, zwłaszcza jeśli został zgubiony lub skradziony. Coraz więcej jest też aplikacji i firm, które pozwalają użytkownikom na skorzystanie z takiego rozwiązania. Jedną z nich można znaleźć na przykład tutaj

>> DARMOWY LOKALIZATOR TELEFONU <<Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO