Nie zgub się!

MAPS.ME – mapy, przewodniki i nawigacja offline

MAPS.ME

Smartfony i inne urządzenia mobilne już dawno przestały być używane jedynie w celach komunikacyjnych i rozrywkowych. Ich ogromne możliwości mogą nam ułatwiać życie i oferować rozwiązania, które były nie do pomyślenia jeszcze chociażby dekadę temu. Świetnym przykładem są tutaj aplikacje służące do nawigacji, podróży, wyznaczania tras czy przewodniki turystyczne, które pozwalają nam świadomie odwiedzać kolejne miejsca i planować nawet najdłuższe wyprawy. Większość z nich działa oczywiście w oparciu o połączenie z internetem – trzeba jednak uczciwie przyznać, że podczas dalekich eskapad łatwo chociażby o zgubienie zasięgu. Z pomocą przychodzi wówczas chociażby aplikacja MAPS.ME, która pozwala na korzystanie z map w trybie offline.

Aplikacja MAPS.ME chwali się ponad 140 milionami użytkowników. Program dostępny jest zarówno na urządzenia z Androidem (Google Play), jak i Apple (App Store)

MAPS.ME – funkcje i możliwościach

Na uwagę zasługuje szczególnie możliwość przeglądania map w trybie offline – bezpieczne są więc nasze dane pakietowe, które możemy spokojnie wyłączyć. Z nawigacji mogą korzystać piesi, rowerzyści i kierowcy, którzy skorzystać mogą ze szczegółowych map niemal całego świata.  MAPS.ME pozwala użytkownikom zaplanować podróż i trasę – program pomaga wybrać ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne czy miejsca użyteczności publicznej – wszystkie elementy możemy pobrać i korzystać z nich w trybie offline. Użytkownicy mogą liczyć na sporą szczegółowość map – te codziennie są odświeżane i uzupełniane przez użytkowników OpenStreetMap. Ulubione lokalizacje możemy zapisywać i udostępniać swoim znajomym – warto dodać, że program korzystać może z GPS-u. Piesi i rowerzyści mogą liczyć też na chociażby wskaźnik nachylenia terenu. Sporą zaletą programu jest też jego dostępność na niemal całym świecie, co czyni z niego propozycję wyjątkowo atrakcyjną dla często podróżujących. Korzystaliście już z aplikacji MAPS.ME? A może macie swojego innego faworyta?

Sprawdź również aplikacje Storytel i Squid.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO