Jeszcze wygodniejsze przemieszczanie się

Mapy Google pozwolą na kupowanie biletów komunikacji miejskiej

Fotografia poglądowa

Smartfony i związane z nimi aplikacje znacznie ułatwiają nam codzienne życie. Nic więc dziwnego, że odgrywają one coraz ważniejszą rolę w naszym przemieszczaniu się w obrębie dużych miast. Mowa tu oczywiście o aplikacjach, dzięki którym zamówimy kierowcę (Uber, Bolt) czy kupimy bilety komunikacji miejskiej (SkyCash, moBiLET, Jakdojade). Tę ostatnią funkcjonalność wkrótce mają oferować także Mapy Google. Usługa niedawno została zapowiedziana i wiele wskazuje na to, że zwiększy ona wygodę podróżowania po największych miastach w Polsce. 

Nowa usługa Google prawdopodobnie nie zrewolucjonizuje rynku – na pewno jednak ułatwi korzystanie z miejskiej komunikacji w największych ośrodkach miejskich w naszym kraju. Płatność będzie odbywała się na zasadach analogicznych dla innych usług Google – wykorzystać więc możemy Google Pay (karty debetowe i kredytowe).

Mapy Google – kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Wiele wskazuje na to, że z usługi będziemy mogli skorzystać już za kilka tygodni. Wiadomo jednak, że objęte sprzedażą wirtualnych biletów zostaną jedynie Warszawa, Wrocław i Łódź. Lista nie prezentuje się imponująco – pamiętać należy jednak o tym, że z aplikacji korzystać możemy także poza granicami naszego kraju. W przyszłości za pomocą analogicznej usługi będziemy mogli opłacić bilet parkingowy. W dobie pandemii każde takie intuicyjne i bezkontaktowe rozwiązanie jest na wagę złota. Zamierzacie korzystać z biletów komunikacji miejskiej w aplikacji Google Maps? A może używacie już innej usługi tego rodzaju?

Sprawdź również - Rok 2020 w wyszukiwarce – czego szukali Polacy? 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO