Szybki i wygodny

Messenger Lite – lżejsza wersja komunikatora

Messenger Lite

Internet i media społecznościowe są dzisiaj niemal wszechobecne – w kontakcie z całym światem możemy być nawet za pośrednictwem naszego telefonu. Nic więc dziwnego, że niemal na każdym urządzeniu znaleźć możemy komunikator internetowy, który pozwala nam być w stałym kontakcie z bliskimi i znajomymi z całego świata. Niekwestionowanym liderem jest oczywiście facebookowy Messenger, który jest zunifikowany z naszym kontem na największym społecznościowym portalu świata. Komunikator znajdziemy w wersji mobilnej, przeglądarkowej czy desktopowej (w formie instalowanego klienta). Jest także wersja nieco odchudzona, która stawia na szybkość działania i wygodę użytkownika – mowa o Messengerze Lite.

Aplikacja Messenger Lite jest w pełni darmowa – pobrać ją możemy między innymi za pośrednictwem Google Play czy App Store. W programie logujemy się za pośrednictwem naszego konta na Facebooku,

Messenger Lite – funkcje i możliwości

„Lżejsza” wersja komunikatora zapewnia oczywiście wszystkie podstawowe funkcje swojego starszego brata. Możemy więc prowadzić czaty, konwersacje grupowe, sprawdzać aktualny status naszych znajomych czy przesyłać sobie filmy, zdjęcia lub linki. Program umożliwia także prowadzenie rozmów głosowych (w tym przypadku pamiętać jednak należy, że korzystanie z tej funkcji poza Wi-Fi może być związane z dodatkowymi opłatami). Sam plik instalacyjny programu to niespełna 10 MB. Program gwarantuje także bardzo dużą oszczędność danych – aplikacja nie jest tak zasobożerna i wolniej zużywa limit transferu. Znaczącymi zaletami są też szybkość działania i zachowanie wszystkich funkcji nawet przy słabym połączeniu internetowym. Program może się więc okazać dobrym rozwiązaniem dla osób przebywających w miejscu z ograniczonym zasięgiem lub dysponują nieco starszym sprzętem. Korzystaliście już z Messengera Lite? Czekamy na wasze komentarze i spostrzeżenia. 

Sprawdź również inne aplikacje do komunikowania się ze znajomymi - Signal i Beeper.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO