Rewolucja czy wtórność?

Mi Band 6 debiutuje już dziś – co nowego znajdziemy w opasce?

Xiaomi

Opaski monitorujące naszą aktywność fizyczną stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wśród tego rodzaju urządzeń warto wyróżnić chociażby te z serii Xiaomi Band, które w naszym kraju są wybierane bardzo chętnie. Dziś ma premierę urządzenie Mi Band 6, które zapowiedziane zostało już jakiś czas temu. Wiele wskazuje na to, że urządzenie nie będzie rewolucyjne – próżno szukać chociażby zmian w designie – wprowadzono jednak szereg zmian i poprawek, które z całą pewnością wpłyną na jego użyteczność i cenę. Urządzenie zadebiutuje już 29 marca wraz z nowymi smartfonami Xiaomi - Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra i Mi MIX.

Ile może kosztować urządzenie? Tego na razie nie wiadomo. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie ceny premierowe Mi Band 5, która zadebiutowała w 2020 roku. Na początku kosztowała ona 189 juanów (ok. 108 złotych) – w Polsce jednak trzeba było zapłacić za nią około 180 złotych.

Mi Band 6 – nowe funkcje i możliwości

Nowa opaska ma zaoferować nieco większy wyświetlacz. Mi Band 6 ma pozwolić także na sprawdzanie poziomu tlenu w naszym organizmie – może się to okazać wyjątkowo ważna funkcja w kontekście trwającej epidemii. Wspierany ma być także głosowy asystent Alexa (niestety tylko w języku angielskim). Zwiększeniu ma ulec ilość dostępnych aktywności (teraz będzie ich około 30 w porównaniu do 11 z Mi Band 5). Urządzenie będzie też wspierać ładowanie za pomocą specjalnego magnetycznego łącza. Wszystkie nowości i ulepszenia prawdopodobnie poznamy już wkrótce. Czekaliście na nową opaskę od Xiaomi? A może jesteście zadowoleni z innych urządzeń tego rodzaju? Czekamy na wasze opinie i komentarze. 

Sprawdź również aplikacje WOMBO.ai i Strava
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO