Wszystko czego potrzebujesz na home office

Microsoft Teams – wirtualna współpraca i biuro

Microsoft Teams

Epidemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej czasu spędzamy w domu. Trend ten nie ominął także naszych obowiązków służbowych, które coraz częściej wykonujemy bez konieczności ruszania się z mieszkania. W większości przypadków nie byłoby to możliwe bez internetu, z którego codziennie korzysta niemal każdy z nas. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się programy i aplikacje, które ułatwiają pracę zdalną i pozwalają na korzystanie z przydatnych funkcji. Jednym z najpopularniejszych programów tego rodzaju jest Microsoft Teams. Jak działa? Z jakich funkcji mogą skorzystać jego użytkownicy? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej. 

Microsoft Teams to oparta na chmurze usługa internetowa, która zawiera w sobie zestaw narzędzi i usług umożliwiających współpracę zespołową. Powiązana jest ona z innymi usługami i produktami Microsoftu (między innymi Skype’em czy Ofiice 365).

Microsoft Teams – funkcje i możliwości

Microsoft Teams to przede wszystkim możliwość swobodnego czatowania i prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem internetu. Wszystko odbywa się oczywiście w czasie rzeczywistym i pozwala na wygodne przełączanie się między grupami czy formami komunikacji. Program posiada funkcję udostępniania ekranu – możliwe jest także użycie „trybu razem”, który pozwala podzielić się z innymi wirtualnym tłem. Microsoft Teams to także platforma umożliwiająca swobodną wymianę plików czy zintegrowanie aplikacji i przepływów pracy.  Dodatkowymi funkcjami platformy są opcje rozmycia tła i duży nacisk kładziony na bezpieczeństwo danych użytkowników. Aplikacja dostępna jest w 53 językach – w tym także w języku polskim. Mieliście już okazję korzystać z tego programu? Czekamy na wsze spostrzeżenia i komentarze. 

Sprawdź również programy TeamViewer i Slack

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO