Ma szansę podbić rynek?

Microsoft Viva – nowa platforma do pracy zdalnej

Microsoft Viva

Rok 2020 z pewnością nie należy do najbardziej udanych w historii ludzkości. Epidemia koronawirusa zamknęła nas w domach i znacznie ograniczyła swobodne przemieszczanie się czy korzystanie z usług. Znacznie wzrósł także odsetek osób, które swoje zawodowe obowiązki wypełniają zdalnie – okazało się bowiem, że w dużym procencie przypadków praca zdalna nie wpływa na efektywność pracy. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się programy, aplikacje i usługi, który proces takiej pracy zdalnej ułatwiają. Dzięki nim możemy swobodnie komunikować się z członkami zespołów, wymieniać pliki czy przydzielać obowiązki. Niedawno zaprezentowana została Microsoft Viva, która jest nową propozycją amerykańskiego giganta. 

Większość funkcji i możliwości nowej platformy Microsofu jest obecnie w fazie poglądowej lub mocno ograniczonej. Jeszcze w tym roku mają jednak pojawić się bardziej rozbudowane i funkcjonalne wersje Microsoft Viva.

Microsoft Viva – funkcje i możliwości

Na pierwszy rzut oka Microsoft Viva przypomina rozwiązania, z których firmy mogą korzystać już od jakiegoś czasu – należy do nich chociażby Facebook Workplace. Co proponuje on swoim użytkownikom? Przede wszystkim swobodną komunikację w wybranych grupach (za pośrednictwem zsynchronizowanego Microsoft Teams). Bez problemu odnajdą się tu także użytkownicy, którzy wcześniej mieli okazję korzystać z Microsoft 365. Dodatkowo do dyspozycji pracowników oddany zostanie Viva Insights, który ma zadbać o samopoczucie i zagospodarowanie czasu wolnego w trakcie pracy. Z większą ilością szczegółów możecie się zapoznać za pośrednictwem poniższej prezentacji. Czy platforma Microsoft ma szansę na spektakularny sukces? Wiele wskazuje na to, że integracja z innymi usługami i narzędziami amerykańskiego giganta może przynieść oczekiwany skutek 

Microsoft Viva – prezentacja

Źródło: Microsoft

Sprawdź również aplikacje Trello i Beeper.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO