Klasyczna konsola wciąż popularna

My Boy! - emulator GameBoy Advance na twoim smartfonie

Fotografia poglądowa

Niemal każdy z nas korzysta dziś z telefonu komórkowego – największą furorę robią oczywiście smartfony, które już dawno nie są wykorzystywane tylko do rozmów telefonicznych. Obecnie za ich pośrednictwem poserfujemy w sieci, odwiedzimy portale społecznościowe i zagramy w tysiące różnorodnych gier. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te ostatnie – telefony mogą być bowiem używane jako emulatory konsol przenośnych – na przykład GameBoy Advance, która cieszyła się ogromną popularnością lata temu. Dziś w najlepsze gry z tej platformy zagramy na ekranie naszego smartfona – w tym celu potrzebujemy jednak specjalnej aplikacji, emulatora. Jednym z najlepszych jest My Boy!

Na samym początku warto zaznaczyć, że My Boy! Nie jest aplikacją darmową – za jego zakup należy uiścić jednorazową opłatę w wysokości 4,99$. Na rynku znajdziemy też jego bezpłatną wersję, która jednak jest nieco ograniczona względem pełnopłatnej siostry.

My Boy! - funkcje i możliwości

Aplikacja przede wszystkim pozwala na bardzo szybką emulację i obsługę gier z GBA. My Boy! Posiada też funkcję emulwoania systemu BIOS (nie potrzebuje do tego żadnych dodatkowych plików). Program obsługuje też żyroskop, czujnik pochylenia czy wibracje. Do dyspozycji użytkownika zostały także chociażby filtry wideo czy możliwości przewijania. Naszą rozgrywkę możemy zapisywać w dowolnym momencie, a zapisy zsynchronizować można chociażby z Dyskiem Google. Gramy za pomocą klawiatury ekranowej, która obsługuje multi-touch. Układ klawiszy i ich rozmieszczenie możemy modyfikować i edytować wedle własnego uznania. Problemu nie powinien stanowić także interfejs, z którym poradzą sobie prawdopodobnie nawet początkujący użytkownicy telefonu. Miłośników tego rodzaju rozrywki powinien zaciekawić także fakt, że My Boy! Obsługuje kontrolery zewnętrzne. Korzystaliście już z tego rodzaju emulatorów? Jakie gry z GBA wspominacie najlepiej? Czekamy na wasze opinie w komentarzach. 

Sprawdź również aplikacje MAPS.ME i Beeper.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO