Naturalny sposób na zabicie pleśni

  • 05 września 2019

Grejpfrut jest znany ze swoich właściwości leczniczych. Owoc ten zawiera aż 400 związków, które mogą zniszczyć bakterie, wirusy i grzyby z naszego organizmu, ale nie tylko. Grejpfruty można wykorzystać w profilaktyce zdrowotnej, ale także w podczas pielęgnacji roślin czy sprzątania. Związki zawarte w tym cytrusie pomogą Ci skutecznie usunąć pleśń z łazienki, a także posprzątać inne powierzchnie narażone na grzyby.

Jak przygotować naturalny środek czyszczący ze skórek grejpfruta?

Do przygotowania takiego środka potrzebne Ci będą jedynie skórki tego owocu. Resztę możesz wykorzystać w inny sposób. Przygotuj także dwie szklanki octu i olejek herbaciany oraz szklany słoik.

Na początku ze skórek wytnij białą część i włóż je do słoika. Zalej je octem i pozostaw w ciemnym miejscu na tydzień. Następnie należy przecedzić płyn i wyrzucić skórki. Do roztworu dodaj 10 kropli olejku herbacianego. Wymieszaj i wstrząśnij. I już! Twój naturalny środek jest gotowy. Możesz go teraz przelać do pojemnika z atomizerem, na przykład po starym środku do mycia okien.

Drugim, dużo szybszym, sposobem na naturalny środek odkażający jest dodanie dziesięciu kropli wyciągu z grejpfruta do pół litra wody.

Taka mikstura nadaje się idealne także do mycia drewnianych desek do krojenia, blatów kuchennych czy zlewu.

Przeczytaj również: Czego nie robić podczas sprzątania
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO