Jak je włączyć?

Netflix – losowe odtwarzanie już w Polsce

W ostatnich latach Netflix stał się jedną z wiodących platform na rynku serwisów streamingowych. Nic więc dziwnego, że amerykański gigant stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ciągle rosnącej liczbie użytkowników. Początek tego roku przyniósł nam zapowiedź wdrożenia funkcji „Shuffle Play”, która wprowadzić miała odtwarzanie losowe na platformie. Nie poznaliśmy wówczas dokładnego terminu wprowadzenia takiej możliwości. Nowa funkcja dość niespodziewanie właśnie debiutuje w Polsce – oddział Netfliksa w naszym kraju poinformował, że taka opcja dostępna jest także na „naszej” wersji platformy. 

Fotografia poglądowa

Specjalny odnośnik „Odtwórz losowo” pojawić się ma zarówno przy wyborze profilu, jak i w panelu bocznym menu. Podobna funkcja dostępna była do tej pory chociażby na telewizorach z funkcją Smart.

Co zaproponuje nam Netflix?

Funkcja nie jest specjalnie skomplikowana – po kliknięciu w odnośnik zostaniemy przeniesieni do widoku miniaturki wybranego dla nas filmu lub serialu. Mamy wówczas możliwości rozpoczęcia odtwarzania, ponownego losowania lub powrotu do standardowego widoku biblioteki. Oczywiście nie możemy się spodziewać propozycji, która będzie zupełnie odmienna od dotychczas oglądanych przez nas materiałów. Wszystko zależy więc od naszych preferencji – prawdopodobnie bowiem zaproponowany nam zostanie film lub serial, który wybrany został przez algorytm znający nasze wcześniejsze netfliksowe wybory. Skorzystacie z tej funkcji? A może uważacie ją za zupełnie nieprzydatną? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

Sprawdź również - Jak włączyć tryb niewidoczny na Messengerze i Jak usunąć profil Facebook Dating.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO