Nowe ograniczenia na platformie

Netflix - to już koniec dzielenia się kontem?

Netflix zaczyna zabierać się za ograniczenie współdzielenia konta przez wielu użytkowników. Wygląda więc na to, że wkrótce może się to skończyć... Korporacja pracuje dokładnie nad nowym zabezpieczeniem, które będzie wymagało dodatkowej autoryzacji konta. Jakiej? Wszystko wyjaśnimy poniżej, w dalszej części naszego artykułu. 

Netflix - koniec współdzielenia konta? 

Wszyscy wiemy jak wygląda to teraz. Jedna osoba płaci za Netflixa, a inni są przyłączeni do konta, mają swoje profile i po prostu korzystają. Najwidoczniej to jest coś, co platformie się nie podoba. Redaktorzy "The Streamable" zauważyli, że amerykańska korporacja rozpoczęła testy nowej funkcji, która ma poprawić bezpieczeństwo na platformie. 

Canva

Po zalogowaniu się do platformy - niektórzy użytkownicy powitani zostali planszą, na której znajdowała się informacja, że niezbędne do dalszego korzystania z serwisu jest podanie kodu, który wysłano na powiązany numer telefoniczny lub adres mailowy. 

Procedura dwuetapowego logowania to nie jest nic nowego. Zaskakujący jednak jest komunikat, który również się tam wyświetla. Głosi on: 

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie 

Komunikat nie wnosi nic nowego do działania Netflixa - w regulaminie znajduje się zapis, że członkowie jednego gospodarstwa domowego mogą korzystać wspólnie z jednego konta. Kiedyś sam szef korporacji, Reed Hastings, stwierdził, że współdzielnie konta to coś, co jest na tak ogromną skalę, że po prostu muszą się z tym pogodzić. Widocznie dzisiaj ich zdanie uległo zmianie. 

Póki co to działanie w fazie testów, nie wiadomo więc, czy oficjalnie trafi na Netflixa. Ale jak twierdzą przedstawiciele: 

Zamierzają prowadzić testy, aby upewnić się, że ludzie używający kont Netflixa mają do tego prawo

Ciekawe jak ostatecznie im to wyjdzie. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO