Jak z niego korzystać?

NFC w telefonie – czym jest i jak działa?

Fotografia poglądowa

Rozwój telefonów komórkowych sprawił, że dziś nowoczesne urządzenia są niemal wszechobecne i ułatwiają nam prawie każdą dziedzinę życia. Wśród wielu usprawnień warto wymienić moduł NFC, który obecny jest w ogromnej większości współczesnych urządzeń. NFC (Near Field Communication) to radiowy system komunikacji urządzeń na krótką odległość (ok. 20 centymetrów). Spora część użytkowników wykorzystuje go na przykład do płatności bezgotówkowych czy szybkiej wymiany plików. Warto wiedzieć jednak, że samo NFC nie pozwala na przesyłanie materiałów – pozwala natomiast na sparowanie dwóch urządzeń, same dane przesyłane są natomiast przez Bluetooth. 

Zbliżeniowa technologia to przede wszystkim możliwość szybkiego płacenia – w tym celu należy uruchomić tego rodzaju możliwość w naszej aplikacji bankowej. Dzięki niej można także wymieniać pliki między telefonami – urządzenia trzeba wówczas do siebie zbliżyć (najlepiej tyłami obu telefonów).

Czym są tagi NFC?

Tagi NFC to chip, który pozwala na korzystanie z technologii za pośrednictwem na przykład breloczka, który zasilany jest polem elektromagnetycznym (nie wymaga więc ładowania). Tagi można zakupić za pośrednictwem sklepów internetowych. Do jego konfiguracji niezbędny będzie natomiast program NFC Tools. Po jego zainstalowaniu na telefonie możemy skomunikować tag  z naszym urządzeniem i dzięki temu zyskamy wiele opcji. Po zbliżeniu taga do telefonu możemy na przykład wywołać nawigację, włączyć tryb samolotowy czy wyciszenie telefonów. Funkcjonalność technologii zwiększa oprogramowanie i różnego rodzaju urządzenia, które wyposażone są w moduł NFC. Dzięki temu możemy więc znacznie ułatwić sobie życie i sprawić, że życie stanie się wygodniejsze. Korzystacie z tego rodzaju rozwiązań? Podzielcie się z nami swoją opinią i spostrzeżeniami. 

Sprawdź również - Xiaomi Mi MIX Fold i Google Keep
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO