Nowa technologia już niedługo

Niemcy pracują nad 6G!

Technologia 5G zadebiutowała stosunkowo niedawno i nadal budzi spore kontrowersje. Wiele osób nadal zastanawia się, czy 5G jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Technologia ta ma przede wszystkim zapewnić lepszą komunikację i przepływ informacji. Tego rodzaju nowinki technologiczne sprawdzają się nie tylko w przypadku użytkowników indywidualnych, ale także w różnych gałęziach przemysłu. Nic więc dziwnego, że trwają już pracę nad następcą sieci 5G – 6G. W powstawanie tej technologii zaangażowane są już między innymi USA, Chiny czy Korea Południowa. Niedawno niemiecka minister do spraw badań naukowych ogłosiła, że technologię 6G opracowują również Niemcy.

Fotografia poglądowa

O inicjatywie rządu naszych sąsiadów poinformowała Anja Karliczek, której wypowiedź cytuje między innymi Rzeczpospolita. Według Niemców 5G wyznaczyło standardy i procesy, które 6Gprzyspieszy i ulepszy. 

Ile to będzie kosztować?

Niemcy planują do 2025 roku zainwestować w 6G 700 mln euro (ponad 3 miliardy złotych). Celem jest możliwość proponowania przez niemieckie firmy standardów 6G w możliwie najbliższej przyszłości. Nasi zachodni sąsiedzi chcą uniezależnić swoją technologię od zewnętrznych dostawców (do których należy na przykład Huawei). Sieć 6G ma zapewnić nawet 100 razy większą prędkość przesyłu danych niż jej poprzedniczka. Kiedy technologia pojawi się na rynku? Szacuje się, że najszybciej będzie miało to miejsce w okolicach roku 2030. Na razie miłośnicy nowinek technologicznych muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Sprawdź również - Sieć 5G - czym jest i jak działa?Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO