Dostępny za darmo

NordLocker – bezpieczne przechowywanie plików

NordLocker

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie dziś pracy i nauki bez wykorzystania internetu. Nic więc dziwnego, że sieć oferuje dziś szereg możliwości i usług, które sprawiają, że wymiana plików, zapisywanie ich czy dzielenie się ze znajomymi jest jeszcze łatwiejsze. Do najpopularniejszych usług tego rodzaju należą dyski sieciowe, które umożliwiają przechowywanie plików w tak zwanej chmurze. Jednym z ciekawszych rozwiązań może się w tym przypadku okazać NordLocker, który stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkowników. Co oferuje on swoim użytkownikom? Czy jest darmowy? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania. 

Usługa NordLocker dostępna jest całkowicie za darmo – ograniczeniem jest jednak pojemność takiego sieciowego dysku. W przypadku darmowej wersji jest są to 3 GB – wersja premium oferuje ich 500. Ile to kosztuje? 3,99$ / miesiąc w przypadku planu rocznego i 7,99$ w przypadku zdecydowania się na zaledwie miesięczny plan abonamentowy.

NordLocker – funkcje i możliwości

Usługę wyróżnia przede wszystkim wysoka dbałość o bezpieczeństwo – pliki są błyskawicznie szyfrowane (ent-to-end). Szyfrowane są zarówno same pliki, jak i nazwy plików, katalogów i cale struktury naszego internetowego dysku. Użytkownicy mogą dzielić się z innymi swoimi plikami i wygodnie je udostępniać chociażby za pośrednictwem bezpiecznego linku w wiadomości mailowej (użytkownicy premium).  Aplikacja dba też o automatyczne wylogowanie w bezczynności (można samodzielnie wybrać czas, po którym ono nastąpi). W ręce użytkowników oddany został także system resetowania hasła i klucza odzyskiwania. Wszystko to okraszone jest przyjaznym interfejsem i intuicyjną obsługą całego programu. Poradzić z nim sobie powinni więc nawet komputerowi laicy. Korzystaliście już z tego rodzaju rozwiązań? A może są one dla was zupełną nowością? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

Sprawdź również aplikacje Security Camera CZ i Librus

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO