Ułatwia wyszukiwanie

Nowa funkcja w wyszukiwarce Google

Ogromna większość użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google. Pozwala ona błyskawicznie znaleźć interesujące nas frazy czy zagadnienia. Nic więc dziwnego, że samo Google stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zwiększa funkcjonalność swojego narzędzia. Niedawno wprowadzono niewielką funkcjonalność, która jednak znacząco może ułatwić szybkie przeniesienie się do pola wyszukiwania Google. Jak działa? Jaki skrót klawiszowy można wykorzystać?

Fotografia poglądowa

Nową funkcjonalnością jest możliwość szybkiego przeniesienia się do pola wyszukiwania na stronie wyszukiwania w Google – z wyjątkiem strony głównej wyszukiwarki.

Jak szybko przenieść się do pola wyszukiwania?

Podczas przeglądania wyników wyszukiwania wystarczy wcisnąć na klawiaturze przycisk „/”, który błyskawicznie przeniesie nas do pola wyszukiwania – informuje o tym zresztą samo Google, wyświetlając adekwatny komunikat na ekranie naszego komputera. Wygodę tego rozwiązania docenią zwłaszcza osoby, które często korzystają z wyszukiwarki i zależy im na błyskawicznym wyszukiwaniu interesujących treści. Warto także pamiętać o innym skrócie klawiszowym: „Ctrl” + „L”, który przenosi nas błyskawicznie w pole paska adresu internetowej witryny. 

Sprawdź również jak włączyć tryb ciemny w Google i czego szukali Polacy w 2020 rokuKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO