Jak przyspieszyć nieco PC?

Odkurzacz – darmowy program do czyszczenia komputera

Odkurzacz

Prawie każdy z nas w codziennym życiu używa komputera – nasze sprzęty stały się narzędziami pracy, nauki czy centrami rozrywki. Najczęściej przeglądamy internet – wiąże się to jednak z licznymi zagrożeniami czy niepożądanymi plikami, które lądują na dysku naszego komputera. Pozostałości po sobie zostawiają także aplikacje, instalacje czy aktualizacje oprogramowania. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się programy, które w szybki sposób pozwalają nam pozbyć się niechcianych plików – dzięki temu zarówno zachowamy czystość naszego dysku, jak i nieco przyspieszymy nasz sprzęt.  Jednym z nich jest bezpłatna aplikacja o wdzięcznej nazwie Odkurzacz.

Odkurzacz to polskie i całkowicie bezpłatne narzędzie, które pozwala nam optymalizację wydajności naszego komputera i usunięcie niepotrzebnych plików czy aplikacji. 

Odkurzacz – funkcje i możliwości

Aplikacja dostępna jest dla systemów operacyjnych: Windows NT / XP / 2003 / Vista / 7 / 8 i 10. Program potrafi rozpoznać i usunąć ponad 8 tysięcy zbędnych obiektów, które tworzone są przez najpopularniejsze rodzaje oprogramowania (wliczając w to między innymi pliki tymczasowe, kopie zapasowe, dzienniki zdarzeń, raporty, obce pliki, zbędne multimedia czy pliki tworzone przez wirusy i inne złośliwe oprogramowanie). Dzięki programowi usuniemy też zablokowane pliki – wbudowane monitory pozwalają natomiast na śledzenie aktualnego poziomu zaśmiecenia naszego dysku. Korzystaliście już z polskiego Odkurzacza? A może używacie innych programów do optymalizacji swoich urządzeń? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 

Szukasz innych przydatnych programów? Sprawdź Avast i CCleaner

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO