Coś dla multiplatformowców

Podłączanie kontrolera PlayStation 5 do PC – jak sobie z tym poradzić?

PlayStation 5 / DualSense

Gracze się doczekali! Na rynku zadebiutowały bowiem konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series S i X. Gracze rzucili się na premierowe sprzęty i szybko okazało się, że na przykład na PlayStation 5 niektórzy będą musieli poczekać aż do wiosny. Warto przypomnieć, żę PlayStation 5 w wersji z napędem optycznym kosztuje 2299 złotych. Za wersję Digital Edition (bez napędu) zapłacić trzeba natomiast 1849 złotych. Nowa konsola to także nowy kontroler – DualSense, który posłużyć nam może jak się okazuje nie tylko do rozgrywki na nowej konsoli od Sony. Pomocną dłoń do użytkowników wyciągnął chociażby Steam, który już teraz posiada oficjalne wsparcie dla kontrolera konsoli PlayStation 5.

Warto dodać, że Steam zapewnia wsparcie ponad 200 kontrolerom – wśród nich znajdziemy chociażby DualShock 4 dla PlayStation 4 czy Nintendo Switch Pro Controller. Teraz do tego grona dołączył pad DualSense. 

DualSense z oficjalnym wsparciem Steam

Co właściwie oznacza pełne wsparcie Steama dla kontrolera konsoli PlayStation 5? Otóż z DualSense’a będziemy mogli skorzystać między innymi w grach Death Stranding, No Man's Sky czy Horizon: Zero Dawn – baza kompatybilnych tytułów z pewnością będzie wkrótce jeszcze większa. Jak podłączyć pada PS5 do PC? Do skorzystanie z pada na grach ze Steama niezbędna jest zgoda na udział w  beta testach platformy – w tym celu należy udać się do ustawień aplikacji i w zakładce „konto” zmienić ustawienia dotyczące naszego udziału w beta testach. Od tej pory wystarczy połączyć nasze urządzenie z komputerem. A wam udało się już zdobyć PlayStation 5 lub nowego Xboxa Series X? A może czekacie na pełną dostępność i przystępniejsze ceny? Czekamy na wasze opinie w komentarzach. 

Którą konsolę nowej generacji wybrać? Przed zakupem na pewno warto porównać PlayStation 5 i Xbox Series X.

 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO