Ile kosztował?

Pierwszy wpis na Twiiterze sprzedany za miliony!

Fotografia poglądowa

Portale społecznościowe to dziś rozbudowane serwisy, które zapewniają komunikację i wymianę informacji miliardom użytkowników z niemal całego świata. Wśród najpopularniejszych warto wymienić chociażby Facebook, Instagram czy Twitter. Niedawno sprzedany został pierwszy – i tym samym nieco symboliczny – wpis na ostatnim z wymienionych serwisów. Przypomnijmy, że Twiiter pozwala na na tak zwane ćwierknięcia – krótkie wpisy o dowolnej tematyce. Innych użytkowników można też oznaczań, odpowiadać im lub podawać dalej ich wpisy. Ile kosztował pierwszy wpis? Jak brzmiał? Okazuje się, że kwota może robić wrażenie…

Tweeta na licytację wystawił Jack Dorsey – współzałożyciel serwisu i jego dyrektor generalny. Wpis pochodzi z 21 marca 2006 roku – na aukcji pojawił się natomiast niemal dokładnie 15 lat później. 

Pierwszy tweet – internetowa nostalgia

Aukcja dotycząca wpisu odbyła się na stronie Valuables by Cent – przedmiotem licytacji był tak zwany niezbywalny token (czyli produkt cyfrowy), który potwierdza oryginalność wpisu i określa jego właściciela. Wygranym okazał się Sina Estavi – dyrektor generalny firmy Bridge Oracle. Sama transakcja opłacona została za pomocą kryptowaluty – ostateczna cena wyniosła 1630,6 ETH, czyli ponad 2,915 milionów dolarów. Jak brzmiał pierwszy wpis? Oto on:

just setting up my twttr

Wpis miał na celu sprawdzenie funkcjonalności platformy – ma więc z całą pewnością wartość bardziej sentymentalną niż merytoryczną. Cała kwota z licytacji przeznaczone zostaną na cele charytatywne. 

Czy Microsoft kupi Discorda? W oczekiwaniu na newsy ze świata technologii sprawdź przydatny poradnik - jak sprawdzić hasło Wi-Fi?

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO