Muzyka w aucie

Podłączenie telefonu do radia

Muzyka jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki – zwłaszcza w przypadku użytkowników smartfonów, które bez problemu łączą się z siecią. Za ich pośrednictwem możemy korzystać chociażby z serwisów streamingowych i własnej biblioteki ulubionych utworów. Nic więc dziwnego, że z możliwości swoich telefonów chętnie korzystają także kierowcy, którym ulubione utwory umilają czas spędzony za kierownicą. Okazuje się, że istnieją dwa bardzo proste sposoby na podłączenie naszego smartfona do radia samochodowego lub systemu nagłośnienia pojazdu. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ich temat. 

Fotografia poglądowa

W pierwszej kolejności warto pamiętać o uchwycie samochodowym, który pozwoli nam na komfortowe korzystanie ze smartfona w trakcie prowadzenia auta. Telefon wykorzystać można wówczas chociażby jako nawigację i odtwarzacz muzyki jednocześnie. 

Sposoby na połączenia telefonu z radiem

Pierwszy sposób to oczywiście niezwykle popularny Bluetooth, w który wyposażona jest ogromna większość nowych samochodów. Także kilkuletnie pojazdy bez problemu połączą się z naszym telefonem. Wystarczy skorzystać z oprogramowania auta i sparować nasze sprzęty ze sobą. Od tej pory możemy odtwarzać muzykę czy korzystać z nawigacji. Nie wszystkie samochody mają jednak taką możliwość – wówczas nie możemy połączyć bezprzewodowo telefonu i auta. W pozostałych przypadkach sprawę powinien rozwiązać przewód AUX (potrzebny nam będzie obustronny jack 3,5 mm). Po jego podłączeniu do auta i telefonu będziemy mogli puszczać muzykę bezpośrednio z naszego przenośnego urządzenia.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO