Pol’and’Rock Festival (Woodstock) – jak dojechać? Kiedy się zaczyna? Kto zagra?

logotyp festiwalu

Pol’and’rock Festival – co to za festiwal?

To największy festiwal muzyczno - rozrywkowy w Polsce. Organizowany jest od 1995r. Przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Twarzą i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jerzy Owsiak – dziennikarz, showman i działacz charytatywny. Obecnie festiwal odbywa się pod zmienioną nazwą – Pol’and’rock Festival. Zmiana została spowodowana wymogami prawnymi i nastąpiła w 2018r. Kultowa, poprzednia nazwa imprezy to nawiązanie do legendarnego festiwalu z USA – Woodstock. Jej założenie to wyraz wdzięczności dla wolontariuszy i wszystkich wspierających coroczną kampanię Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera fundusze na pomoc poszkodowanym. 

O festiwalu wspominaliśmy już wcześniej w - Najlepsze festiwale muzyczne 2019r. w Polsce. Zobacz gdzie i kiedy zabrzmi najlepsza muzyka!

Pol’and’rock – jak wygląda?

Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przyjeżdżają na niego ludzie z całej polski, jak i również spoza jej granic. Przez tydzień bawią się przy dźwiękach muzyki artystów z całego świata, również tych największych gwiazd. Na każdym Pol’and’Rock Festivalu występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Grają na dwóch scenach – dużej i małej. Na tej drugiej wystąpić może niemal każdy, o ile przejdzie uprzednio przesłuchania z wynikiem pomyślnym. Tradycyjnym elementem jest integracja artystów z publicznością, a okazana jest choćby przez brak barierek między sceną a tłumem. Uczestnicy przez tydzień mogą stać się częścią wyjątkowej społeczności i mieszkać na wielkim polu namiotowym. Woodstock to nie tylko muzyka, to ludzie którzy tworzą największy na świecie festiwal przepełniony pozytywną energią.

Przeczytaj również: Największe hity muzyczne 2018r.


Pol’and’rock – kto zagra w tym roku

Dwudziesty piąty Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-2-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą. Artyści, którzy wystąpią na dużej Scenie to: Decapitated, Parkway Drive, Happysad, Kult, Prophets Of Rage, Perturbator, Krzysztof Zalewski, The Adicts, DubFX, Ziggy Marley, Skunk Anansie, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Black Stone Cherry.

Jak dojechać na festiwal?

Początkowo koleje państwowe zapowiadały utrudnienia w dojazdach i wyłączenie połączeń zatrzymujących się w Kostrzynie nad Odrą. Na szczęście te groźby nie spełniły się i dziś dojedziemy tam specjalnymi pociągami na festiwal, regularnymi trasami pociągów i autobusów oraz za pośrednictwem banku przejazdów stworzonego przez Pol’and’rock Festival na oficjalnej stronie internetowej.

Przeczytaj również: Audioriver zagra dla planety ZiemiiWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO