Nachodzi wiosna!

Równonoc wiosenna – kiedy dzień stanie się dłuższy od nocy?

Fotografia poglądowa

Dłużące się zimowe wieczory powoli odchodzą w zapomnienie. Rok 2020 na razie nas nie rozpieszcza – niedługo jednak przyniesie znacznie dłuższe dni i wyższe temperatury. Jeszcze w marcu czeka nas kalendarzowy początek wiosny, który w tym roku przypada 20 marca (tego samego dnia będzie miała miejsce też równonoc – zrównanie się nocy i dnia długością). Najkrótszy dzień w roku w 2019 przypadał  na 22 grudnia – od tamtej pory czas trwania dnia się wydłużał. Po 20 marca będzie on natomiast już dłuższy od nocy. 

Końcówka marca to tradycyjnie okres powitania wiosny, która w tym roku wydaje się nadchodzić wyjątkowo dużymi krokami. Chwilę później przyjdzie nam spać godzinę krócej – ma to jednak swoje zalety. 

Przestawienie zegarków na czas letni

Do przestawienia zegarków na czas letni pozostały niemal dokładnie trzy tygodnie – czasomierze przestawić należy bowiem w nocy z 28 marca (sobota) na 29 marca (niedziela). Wskazówki przestawić należy z godziny 2.00 na 3.00.  W ten weekend będziemy spali o godzinę krócej – dzień jednak także stanie się widocznie dłuższy. Widno będzie nawet po godzinie 19 i 20. Nic więc dziwnego, że wielu właśnie przestawienie zegarków traktuje jako ostatnia prostą przed gorącym latem – okresem urlopów, wakacji i wypoczynków. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO