Prywatność i bezpieczeństwo

Signal – szyfrowany i darmowy komunikator internetowy

Signal

Dziś w internecie znaleźć można niemal wszystko – sieć stała się jednym z podstawowych źródeł rozrywki, komunikacji, pracy czy nauki. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się chociażby komunikatory internetowe, które umożliwiają szybką wymianę wiadomości, plików, nagrań głosowych czy rozmowy w czasie rzeczywistym. Jednym z ciekawszych może okazać się Signal, o którym głośno zrobiło się po wzmiance Edwarda Snowdena. Czym przyciąga użytkowników komunikator? Z jakich funkcji mogą oni skorzystać? 

Signal początkowo powstał jako aplikacja mobilna na telefony – później stała się ona dostępna na innych platformach. Stawia ona przede wszystkim na prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników. 

Signal – funkcje i możliwości

Na samym początku warto zaznaczyć, że Signal jest aplikacją darmową. Dla użytkowników liczy się obecnie przede wszystkim bezpieczeństwo i prywatność – Signal oferuje tu rozwiązania na najwyższym poziomie. Aplikacja wykorzystuje szyfrowanie end-to-end (także w przypadków wideoczatów) – nie jest to opcja, Signal działa w ten sposób cały czas. Możemy także dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo naszych rozmów chociażby przez możliwość automatycznego usuwania wiadomości po upłynięciu ustawionego przez nas limitu czasu. Aplikacja może pochwalić się także wysoką jakością przesyłanych i odbieranych materiałów (audio czy wideo) – bez wyraźnego spadku szybkości działania. Za pośrednictwem komunikatora prześlemy też pliki – warto dodać także, że Signal umożliwia chociażby edycję przesyłanych obrazów. Korzystaliście już z tego komunikatora? A może macie swojego innego faworyta? Czekamy na wasze komentarze i spostrzeżenia. 

Szukasz innych komunikatorów? Sprawdź również Viber i Telegram.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO