Praca na odległość

Slack – platforma do zespołowej komunikacji

Slack

Rok 2020 zrewolucjonizował pracę zdalną. Ze względu na epidemię koronawirusa wiele firm zdecydowało się właśnie na taki model kooperacji między współpracownikami. Nie byłoby to możliwe bez internetu – sieć stała się głównym nośnikiem danych i współpracy w wielu dziedzinach życia. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się programy, które umożliwiają szybki kontakt i wymianę informacji. Jednym z nich jest Slack – darmowy komunikator internetowy, który powstał właśnie z myślą o przedsiębiorstwach. Czy warto z niego korzystać? 

Slack to rodzaj darmowej usługi internetowej, której działanie opiera się na chmurze i pozwala na komunikowanie się i pracę zespołową.  Program został stworzony w oparciu o platformę programistyczną Electron.

Slack – funkcje i możliwości 

Program Slack powstał w dużej mierze z myślą o przedsiębiorstwach i znacząco ułatwia komunikację między członkami zespołu. Warto w tym miejscu wspomnieć o kanałach – ogólnodostępnym i wydzielonym dla osób, które na przykład zajmują się tym samym projektem czy zagadnieniem. Slack pozwala zarówno na komunikację tekstową, jak i głosową. Jego użytkownicy mogą też swobodnie wymieniać się plikami i zapraszać innych użytkowników do grup i kanałów. Slack świetnie sprawdzi się w biurze i na tak zwanym home office. Mieliście już okazję z niego korzystać? A może właśnie poszukujecie intuicyjnej platformy do komunikacji? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami i opiniami.

Szukasz innych programów, które ułatwiają home office? Sprawdź Viber, Teamviewer czy Zoom

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO