Przydatne porady

Domowe sposoby na kaca – jak pozbyć się przykrej dolegliwości?

Fotografia poglądowa

Już jutro sylwester – chwilę później rozpoczyna się także karnawał. Zbliża się więc okres szalonych imprez i zabawy do białego świtu. Dużej części z nich towarzyszył będzie alkohol, którego nawet niewielkie nadużycie może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości – kaca. Najczęściej objawia się on bólem głowy, nudnościami, ogólnym osłabieniem i światłowstrętem. Jesteśmy wówczas niezwykle czuli na zapachy i dźwięki. Istnieje sporo domowych sposobów na poradzenie sobie z przykrymi dolegliwościami. Oto kilka z nich:

Uchronić się przed potężnym kacem można jeszcze przed spożyciem alkoholu. Przed zakrapianą imprezą warto zjeść kaloryczny i tłusty posiłek – nie należy natomiast siadać do kieliszka będąc chorym i zmęczonym. 

1. Sen

Nie ma skuteczniejszego sposobu na chorobę dnia wczorajszego. Podczas snu nasz organizm się zregeneruje i lepiej będzie znosił skutki naszej zbyt dobrej zabawy. Gdy poczujemy się lepiej warto zmobilizować się i wziąć szybką kąpiel lub prysznic. Po wszystkim warto zaś udać się na spacer – świeże powietrze i lekki wysiłek pozwolą nam na szybki powrót na maksymalne obroty.

2. Soki z kiszonek

Dla wielu osób może się to wydawać obrzydliwe – sok z kiszonej kapusty lub ogórków sprawdzi się jednak doskonale jako domowy środek na kaca. Taki sok zawiera sporo niezbędnej witaminy C i szybko postawi nas na nogi lub przynajmniej złagodzi skutki wczorajszej imprezy.

3. Inne napoje

Co warto wypić na kaca? Świetnie sprawdzi się sok pomidorowy, który jest świetnym źródłem potasu. Pomocny może okazać się również sok pomarańczowy, który zawiera wspomnianą wcześniej witaminę C. Warto też wypić ciepłą herbatę lub wodę z miodem. Lepiej unikać kawy, która podniesie ciśnienie i jeszcze bardziej pogłębi stan otępienia i roztrzęsienia.

4. Posiłek na kaca

Podobno posiłek na kacu może być ryzykowny. Co zjeść w celu polepszenia swojego stanu? Idealnym śniadaniem może okazać się jajecznica, która dostarczy nam nieco energii i potasu. Jeśli jednak chcemy zjeść coś lżejszego, warto zwrócić swoją uwagę na kefir. Dobrym rozwiązaniem jest też chudy rosół, banan lub czekolada. Tak dobrane składniki pozwolą nam uporać się z kacem i wrócić do codziennych obowiązków.

5. Nie pij!

Na koniec truizm. Nie chcesz mieć kaca? Nie pij! Polecamy to rozwiązanie dla osób, które szczególnie ciężko znoszą przypadłość dnia następnego. Warto wówczas rozważyć ograniczenie lub wręcz odstawienie wyskokowych trunków. Nie warto też mieszać różnych alkoholi – nasza głowa podziękuje nam za to po przebudzeniu. Alkohol jest dla ludzi – pamiętajmy jednak, że należy go spożywać z głową.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO