Czy to technologia przyszłości?

Starlink dostępny w Polsce – tanio nie jest!

Starlink

Czy wyobrażamy sobie jeszcze świat bez internetu? Wydaje się, że sieć jest dzisiaj wszechobecna i stanowi jeden z najważniejszych elementów globalnej wioski. Firmy z całego świata proponują dziesiątki rozwiązań i projektów związanych z jeszcze szerszą dostępnością do internetu. Swój pomysł na to ma także Elon Musk i jego SpaceX, który tworzy Starlink – telekomunikacyjny system satelitarny (docelowo może on się składać nawet z 40 tysięcy satelitów umieszczonych na tzw. niskiej orbicie okołoziemskiej). Realizację projektu rozpoczęto w 2019 roku – realizowany i powiększany ma on być w kolejnych latach. Co oferuje Starlink? Czy usługa jest już dostępna w Polsce? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Usługa Starlink w Polsce ma być dostępna ma być w drugiej połowie roku 2021. Znamy także cenę usługi i sprzętu w naszym kraju. Jedno jest pewne – tanio nie będzie. Zwolennicy technologii od SpaceX zapewniają jednak, że jest to przyszłość i nie pożałujemy ani jednej wydanej złotówki.

Starlink w Polsce – cena i prędkość internetu

Obecnie na orbicie znajduje się nieco ponad 1000 mikrosatelitów, które mają zapewnić dostęp do internetu w niemal każdym miejscu na Ziemi. Jak prezentują się osiągi Starlinka? Już teraz usłuaga oferuje download na poziomie 100 Mb/s (maksymalnie 180 Mb/s) i upload z prędkością 25 Mb/s (maksymalnie 35 Mb/s). Ile to będzie kosztować? Cena we wszystkich krajach ma być identyczna – różnice mogą wynikać jedynie z lokalnych podatków i opłat. W Polsce trzeba jednorazowo zapłacić za sprzęt 2269 złotych (499 dolarów w USA) – doliczyć należy do tego koszty dostawy, które powinny wynieść około 280 złotych. Do najtańszych nie należy także abonament miesięczny usługi – ma on wynieść 449 złotych / miesiąc (99 dolarów w USA). Dacie szansę Starlinkowi? A może rozwiązanie proponowane przez Muska w ogóle was nie interesuje? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

Jak sprawdzić prędkość internetu? Polecamy Speed Test.
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO