Zadbaj o formę

Strava – aplikacja dla aktywnych

Strava

Wiosna zbliża się wielkimi krokami – nic więc dziwnego, że spora część z nas zamierza zadbać o formę fizyczną. Z pomocą przychodzą liczne aplikacje mobilne, które pozwalają nam na śledzenie, zapisywanie i monitorowanie naszych treningów czy postępów. Na rynku znajdziemy sporo tego rodzaju programów i nierzadko mamy problem z wybraniem takiego, który spełni wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Oczywiście wybór jest zdeterminowany szeregiem subiektywnych odczuć – z całą pewnością warto jednak dać szansę aplikacji Strava, która w ostatnich latach wyrasta na jednego z największych graczy wśród mobilnych aplikacji treningowych. Jakie funkcje posiada i co oferuje swoim użytkownikom?

Na początku warto zaznaczyć, że aplikacja Strava jest darmowa – posiada jednak wersję premium, która znacząco rozszerza jej funkcjonalność. Bezpłatna opcja sprawdzi się jednak doskonale chociażby w przypadku amatorów – warto dodać, że w aplikacji nie wyświetlają się reklamy.

Strava – funkcje o możliwości

Aplikacja pozwala przede wszystkim na śledzenie, zapisywanie i dzielenie naszych tras na segmenty – wszystko w oparciu o naszą lokalizację. Mamy też szansę rywalizowania z innymi o tytuły KOM i QOM (King of the Mountain i Queen of the Mountain), które przysługują osobie najlepiej radzącej sobie z daną trasą. Możemy też oznaczyć strefę bezpieczeństwa – śledzący nas użytkownicy nie będą dzięki temu widzieć naszego miejsca zamieszkania czy pracy. Strava pozwala na szczegółowe zaplanowanie naszych aktywności – włącznie z zaplanowaniem kalendarza treningów. Wszystkie opcje aplikacji dostępne są dla użytkowników premium. Ile kosztuje usługa? Jej cena kształtuje się obecnie na poziomie około 5 dolarów / miesiąc. Zamierzacie dać szansę tej aplikacji? A może macie innego faworyta? Czekamy na wasze opinie i komentarze. 

Szukasz innych aplikacji lifestylowych? Sprawdź Airly i RunKeeper.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO