Coś dla miłośników muzyki

Tidal - jedna z najlepszych aplikacji streamingowych

W dzisiejszych czasach zapotrzebowania konsumentów doprowadzają do powstawania coraz to nowych produktów i rozwiązań. Niezależnie od dziedziny, linia rozwoju staje się coraz bardziej pionowa. Powstają nowi dostawcy, którzy oferują nowe produkty, które to oferują coraz to nowe funkcje. Nie inaczej jest w branży muzycznych serwisów streamingowych. Spotify, Deezer, Apple Music, Amazon Music Unlimited, czy Tidal to najpopularniejsze rozwiązania, dla tych co od słuchania muzyki oczekują czegoś więcej niż tylko przycisku play. Przyjrzymy się dziś ostaniemu z nich. 

 

 

tidal.com

Tidal - użytkownicy i właściciele

TIDAL – serwis umożliwiający słuchanie muzyki na żądanie w wysokiej i bezstratnej jakości. Serwis wystartował 28 października 2014 roku dzięki szwedzko-norweskiej grupie Aspiro. W 2015 roku grupa została przejęta przez przedsiębiorstwo Project Panther Ltd., którego właścicielem jest amerykański raper Jay-Z, za kwotę 466 milionów koron szwedzkich. Tidalowi zdarzało się poźniej wchłaniać także inne muzyczne serwisy streamingowe - dziś jest jedną z najchętniej wybieranych muzycznych aplikacji na rynku. Na czym polega jego fenomen? 

Tidal - czym się wyróżnia?

 

Czym różni się Tidal od konkurencji? Przede wszystkim stawia na wysoką jakość muzyki. Dostępne są 3 wersje subksrypcji - darmowa (miesięczna), regularna i Hi-Fi, czyli pozwalająca na słuchanie naszych ulubionych utworów w najwyższej jakości formatów FLAC itp. Oprócz czysto technicznych właściwości, Tidal pochwalić się może świetnie komponowanymi playlistami, udostępnianymi dla jego użytkowników. Znajdziemy tam składanki utworów w naszych ulubionych gatunkach, na każdy nastrój i okazję. Dodatkowo, korzystający z serwisu mają możliwość eksplorowania bibliotek muzycznych. Jednym kliknięciem uruchomiamy funkcję "radio utworu", czyli niekończący sie strumień utworów dopasowanych na podstawie tego czego słuchamy. Wszystko po to by dać użytkownikowi możliwość poznania nowej muzyki i cieszenia się nią w jak najszerszym tego słowa znaczeniu.

Sprawdź również inne muzyczne serwisy streamingowe - warto sprawdzić chociażby Deezer czy Spotify


 


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO