Nowa usługa giganta

Timelapse w Google Earth – cofnij się w czasie

Internet dziś daje nam niesamowite możliwości – jedną z najciekawszych może okazać się swoista podróż w czasie. Uspokajamy jednak fanów teorii spiskowych – cofnąć możemy się zaledwie do roku 1984 i to tylko za sprawą zdjęć satelitarnych. Tego rodzaju możliwość zaoferowała niedawno swoim użytkownikom usługa Google Earth. Za jej pośrednictwem możemy „przenieść się” do dowolnego miejsca na Ziemi i obejrzeć ponad 30 lat zmian na zdjęciach satelitarnych, które dostępne są dzięki NASA. Oczywiście znaczna część naszej planety nie była lub nadal nie jest objęta dokładnymi i bardzo ostrymi zdjęciami – nadal jednak jest to ciekawa opcja, z której naprawdę warto skorzystać. 

Fotografia poglądowa

Timelapse pozwala nam na oglądanie kolejnych lat zdjęcie po zdjęciu – możemy też wybrać konkretny rok i samodzielnie przenosić się pomiędzy kolejnymi zdjęciami. 

Obraz zmian na naszym globie

Aplikacja przede wszystkim ukazuje zmiany, które zaszły na naszej planecie. Samo Google Earth proponuje użytkownikom kilka filmów. Znajdziemy tam na przykład obraz znikających z Ziemi lasów czy pokryw lodowych. Gołym okiem zauważyć więc możemy skutki degradacji naszego środowiska, które miało miejsce w ostatnich dziesięcioleciach. Warto też zobaczyć rozwój na przykład Dubaju, który dzięki usłudze powstanie niemal na naszych oczach. Zamierzacie skorzystać z nowej usługi? Jakie miejsce odwiedzicie najpierw? Czekamy na wasze opinie i komentarze. 

Rozwój technologiczny w ostatnich latach może robić wrażenie - przykładem mogą być chociażby 6G czy NFC.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO